[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

نتانیاهو: هرگز استعفا نمی‌دهم، روزنامه شیراز نوین

به دنبال اعلام جرم دادستانی اسرائیل علیه نتانیاهو به اتهام فساد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اتهامات وارده مبنی بر خیانت در امانت و فساد مالی را رد کرد و گفت هرگز استعفا نخواهد داد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دادستان کل اسرائیل روز پنجشنبه رسماً علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور، در رابطه با چند پرونده رسوایی فساد مالی، اعلام جرم کرد. اتهاماتی که آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم مطرح کرده در نوع خود اولین اتهامات علیه یک نخست‌وزیر محسوب می‌شود و بدترین بحران در کارنامه سیاسی نتانیاهو است. از یک سال پیش مواردی از «رشوه، تقلب و خیانت در امانت» علیه نتانیاهو مطرح بود و قرار بود دادستان کل اسرائیل بعد از انتخابات درباره اعلام جرم احتمالی علیه وی تصمیم بگیرد.
مندلبلیت در زمان خواندن لیست اتهام گفت: امروز روز دشوار و ناراحت‌کننده‌ای است. وظیفه من این است که تضمین کنم کسی در «اسرائیل» فراتر از قانون نباشد.
لیست اتهامی ‌که وزارت دادگستری اسرائیل صادر کرده نشان می‌دهد نتانیاهو به خیانت در امانت و فساد مالی در سه پرونده و رشوه‌گیری متهم است. نتانیاهو از سال ۲۰۰۹ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است. وی هرگونه تخلفات مالی را رد و تأکید کرده قربانی «کمپین ظلم سیاسی» شده است. در حال حاضر که نتانیاهو متهم شده، قانون نمی‌تواند او را ملزم به استعفا کند؛ اما این اتهامات احتمالاً رقبایش را به تلاش برای کنار زدن وی تشویق خواهد کرد و احتمالاً این اتهامات باعث می‌شود او برای مدتی طولانی به حبس محکوم شود. هرگونه محاکمه‌ای احتمالاً به دلیل بحران سیاسی چند ماه به تأخیر بیفتد و نتانیاهو برای دستیابی به مصونیت پارلمانی تلاش خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی