[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

اوقاف از پروژه‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از تلاش‌های جدی برای حمایت از پروژه‌های دانش‌بنیان در این استان خبر داد.
حجت الاسلام سید عباس موسوی پنجشنبه 30 آبان در جمع خبرنگاران گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در سال‌های اخیر در مباحث اقتصادی و پروژه‌های دانش‌بنیان ورود بسیار جدی دارد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: در استان فارس نیز این کار در حال اجرایی شدن و شرکت موقوفه دانش سلامت کوثر در همین حوزه در حال فعالیت است.
موسوی با بیان این‌که بخشی از درآمد موقوفات در حوزه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی به نفع موقوفات هزینه خواهد شد، گفت: این کار موجب افزایش درآمد موقوفات و به دنبال آن، انجام امور خیرخواهانه و اجرای نیت واقفان خیراندیش می‌شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تلاش‌های فوق می‌تواند در بحث کارآفرینی نقش به سزایی داشته باشد.
موسوی در مورد تلاش‌هایی که در این زمینه و در استان فارس در حال انجام است، افزود: هم‌اکنون پروژه‌های کشت و صنعت، کشت‌های گلخانه‌ای و دامپروری در حال بررسی و اجرا است.
وی ادامه داد: امروزه عنصر وقف در حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی حضور فعال دارد و افراد زیادی از خدمات متنوع این سنت حسنه الهی در جامعه بهره‌مند می‌شوند. مباحث سرمایه‌گذاری اقتصادی به‌ویژه در حوزه‌های دانش‌بنیان که موجب کارآفرینی و استقلال کشور می‌شود، یکی از موارد مدنظر نهاد وقف است.
مدیر کل اوقاف فارس با بیان این‌که تلاش می‌کنیم این مسئله در استان فارس منشأ اثرات و رویدادهای بسیار خوبی شود، گفت: نخستین گام‌ها در این مسیر آغاز شده است و در این مسیر از نظرات کارشناسی با حضور نخبگان، دانشجویان، خیران و واقفان بهره می‌بریم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی