[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

خسارت ۲۰میلیاردی به تأسیسات و تجهیزات اورژانس، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز مدیریت اورژانس و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه اغتشاشگران ۲۰ میلیارد ریال به اورژانس فارس خسارت زدند، اعلام کرد: در حوادث اخیر، ساختمان پایگاه و آمبولانس‌های اورژانس شهر صدرا کاملاً تخریب شد و به ۱۰ خودروی اورژانس در شیراز آسیب کلی رسید.
محمدجواد مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به رغم آسیب‌های فراوانی که به خودروهای اورژانس وارد آمد، امدادرسانی در حوادث در شیراز و در شهر صدرا در روزهای گذشته خللی وارد نیامد و در همه مناطق شاهد ارائه خدمات به شهروندان بودیم.
رئیس مرکز مدیریت اورژانس و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه در حوادث اخیر همچنین برخی از مأموران اورژانس مورد تعرض قرار گرفتند، افزود: حمله به پرسنل اورژانس و پایگاه‌ها و خودروهای اورژانس در هیچ جای دنیا و حتی در جنگ‌ها متعارف نیست و مذموم است.
مرادیان اضافه کرد: امدادرسانی در حوادث ترافیکی و سایر حوادث در هفته‌ای که گذشته در شرایطی حساس و در ترافیک شدید در شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس ادامه داشت. در عین حال ترافیک سنگین و حمله به آمبولانس‌ها در روزهای اخیر موجب شد امکان اعزام به موقع نیروهای امدادی برای انتقال مصدومان و بیماران فراهم نشود یا مصدوم را به نقطه‌ای جابه‌جا کنند که امکان ارائه خدمات وجود داشته باشد.
در هفته‌ای که گذشت، یک هزار و ۷۵ حادثه ترافیکی در سطح استان فارس به وقوع پیوست. به دنبال این حوادث، یک هزار و ۲۲۷ نفر دچار جراحت و مصدومیت شدند. در حوادث ترافیکی شهری ۴۵۱ نفر و در حوادث ترافیکی جاده‌ای، ۳۸۸ نفر پس از اقدامات اولیه درمانی از سوی تیم‌های امدادی اورژانس به مراکز درمانی استان فارس منتقل و بستری شدند.
 ۵۶۰ نفر در حوادث ترافیکی استان از سوی کارشناسان فوریت‌های پزشکی سازمان اورژانس فارس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.  ۱۴ نفر در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست داده‌اند که ۱۰ نفر مربوط به حوادث ترافیکی جاده ای و ۴ نفر مربوط به حوادث ترافیکی شهری بوده است.
بر اساس اعلام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی ‌شهر شیراز، در روزهای گذشته علاوه بر زیان‌های شخصی وارد شده به افراد، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به تأسیسات شهری شیراز خسارت وارد شده است.
واکنش‌ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از بیست و چهارم آبان ماه ۹۸ به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این واکنش‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد؛ اما در این میان، برخی افراد به اموال عمومی ‌آسیب وارد کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی