[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

مخالف گفت‌وگو با ایران نیستیم، روزنامه شیراز نوین

وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه، ضمن طرح مجدد ادعای دست داشتن ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو گفت: سیاست جلب رضایت درباره ایران کارساز نخواهد بود.
به گزارش ایسنا به نقل از ارم نیوز، عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت عربستان در امورخارجه (شنبه) در سخنرانی خود در نشست منامه گفت: سیاست جلب رضایت ایران کارساز نیست و نباید به ایران اجازه داد که به سیاست خارجی خود  ادامه دهد.
وی در ادامه ادعاهای خود گفت: بعد از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در 14 سپتامبر اکنون منطقه با گزینه انتخاب میان خیر و شر روبه رو است. عربستان مخالف گفت وگو با تهران نیست اما بازدارندگی همچنان باید ادامه داشته‌باشد. این مقام سعودی در ادامه در رابطه با حمله به تأسیسات نفتی آرامکو مدعی شد: کاملاً روشن است که حملات 14 سپتامبر با سلاح ایرانی انجام شد و این حملات از سمت شمال بود نه جنوب. ایرانی‌ها ‌نمی‌توانند خود را از این مسئله کنار بکشند و ریاض منتظر نتایج تحقیقات بین‌المللی در این زمینه است. عادل الجبیر در ادامه مدعی شد: چیزی که اکنون در منطقه وجود دارد چشم‌انداز نور و روشنایی و در مقابل آن چشم‌انداز تاریکی است.
به گزارش ایسنا، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز ۱۴ سپتامبر با ۱۰ پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی‌ترین نقطه عربستان را در قالب عملیات دوم «توازن بازدارندگی» هدف گرفته بودند. مقامات عالی رتبه سعودی از جمله ملک سلمان پیش از این نیز بارها جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرده بودند. این سخنان درحالی است که سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش برای برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه بوده و مقامات کشورمان از جمله محمد جواد ظریف بارها خواهان امضای معاهده عدم تعرض به همسایگان شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی