[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

تسهیلات، مُسکن مَسکن ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مردم برای خرید مسکن باید حدوداً معادل ۷۰درصد قیمت تمام شده یک ملک تسهیلات دریافت کنند تا بازار دچار رونق و تحول شود.
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه‌ریزی بانک مسکن برای افزایش تسهیلات خرید مسکن، گفت: یکی از مسائل و راهکارها در بحث افزایش رونق بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات  مسکن در کشور است.
خریداران قدرت مالی کافی برای خرید مسکن را ندارند
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو سال اخیر قیمت مسکن به دلیل بروز تلاطمات، دچار افزایش  شده و این مسئله موجب شد که خریداران و متقاضیان خرید مسکن، قدرت مالی کافی برای خرید مسکن را نداشته باشند.
تسهیلات خرید باید 70 درصد قیمت مسکن را پوشش دهد
وی گفت: در شرایط کنونی مردم برای خرید مسکن باید حدوداً معادل 70 درصد قیمت تمام شده یک ملک تسهیلات دریافت کنند تا بازار دچار رونق و تحول شود، در غیر این صورت خریداران مانند وضعیت کنونی توان خرید نخواهند داشت.
رضایی کوچی با اشاره به موضوعات مطروحه درباره تأثیر منفی افزایش سقف تسهیلات در بازار مسکن، گفت: برخی کارشناسان اعلام‌می‌کنند که افزایش وام خرید مسکن موجب تورم، گرانی و افزایش قیمت در بازار‌می‌شود، اما به نظر من آثار مثبت افزایش سقف وام بسیار بیشتر از تبعات آن است.
بیش از 4 میلیون نفر در صف خرید مسکن قرار دارند
رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بر اساس آمارها، در شرایط کنونی بیش از 4 میلیون نفر در صف خرید مسکن قرار دارند، از این رو وزرات راه و شهرسازی باید زمینه را برای خانه‌دار شدن این افراد فراهم کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی