[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

بازرسی نباید سدی سر راه فعالیت کارخانجات تولیدی باشد، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دستگاه‌های نظارتی نباید مانع رشد تولید و تعطیلی کارخانجات شوند بلکه باید با اقدامات خود به رشد تولید کمک کنند. احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی، گفت: عدم اعتماد به استکبار جهانی در رابطه با قراردادهای مختلفی که به ما تحمیل ‌می‌کنند به خصوص برجام از ضروریات است و نباید به آنها دل بست. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قرار بود برجام اقتصاد کشور را حل کند اما گره زدن اقتصاد کشور به برجام از جمله اشتباهاتی است که حتی باعث تشدید تحریم‌ها ‌نیز شد، عنوان کرد: نباید منتظر وعده‌های ‌غربی ماند و فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری نکرد تا تحریم‌ها‌ برداشته شود بلکه باید رکود اقتصادی و تورم را برطرف کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه حل مشکل رکود اقتصاد تورمی به عنوان بدترین نوع اقتصاد باید در دستورکار باشد، اظهار داشت: این اقدام باید با عملیاتی کردن 24سیاست اقتصاد مقاومتی صورت گیرد و این در حالی است که جهانگیری رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شد اما اقدامی در این زمینه نکرد. سالک همچنین با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت جوان و نخبه کشور و شرکت‌های‌ دانش بنیان استفاده کرد، یادآور شد: باید کار اقتصادی را به مردم واگذار و سیاست‌های‌کلی را ابلاغ کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم ادامه داد: باید برای برون رفت از وضعیت اقتصاد کنونی به قانون تسهیل توجه کنیم و رفع موانع رشد تولید ملی و رقابتی را در دستورکار قرار دهیم همچنین باید بروکراسی را کنار گذاشت و جذب سرمایه گذار را به جای دفع آنها را در نظر گرفت. وی در ادامه با تأکید بر اینکه دستگاه‌های‌نظارتی باید در جهت احیای اقتصاد تلاش کنند، گفت: در حال حاضر چند مانع داریم که یکی از آنها موضوع مالیات‌ها‌هستند که باید با کارخانه‌ها‌مدارا شود همچنین در حوزه بیمه باید تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفت. نایب‌رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور یکی از معضلات کارخانجات شده در حالی که بازرسی باید سبب رشد تولید شده و مانع آن نشود از این رو باید هماهنگی در استان‌ها‌ صورت گیرد و همانگونه که رئیس قوه‌قضائیه اعلام کرد اجازه داده نشود که کارخانجات کوچک تعطیل شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی