[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

خاموشی همیشگی بعضی استارتاپ‌ها با قطع اینترنت، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس  عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: برخی از کسب و کارهای مبتنی بر وب و استارتاپ‌ها علی‌رغم سال‌ها تلاش، به دلیل قطعی اینترنت دچار وقفه شدید و بعضاً کاملاً خاموش شده است.
یلدا راهدار در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از تدوام قطعی اینترنت در استان فارس، گفت: سال‌ها روی استارتاپ‌ها کار کرده‌ایم و یک دفعه در هفت روز تعداد زیادی از آنها خاموش شد و برخی از آنها را باید مرده حساب کرد، چون بسیاری از کسب و کارهای این چنینی دارای گردش مالی بالا نظیر آنچه در تاکسی‌های اینترنتی شاهد آن هستیم، نیستند. این فعال اقتصادی بیان کرد: طبق آمارهای جهانی خسارت روزانه به حوزه‌های مختلف اقتصادی در پی قطعی اینترنت حدود 61 میلیون دلار محاسبه شده است.
او با بیان اینکه امروز همه کسب و کارها بر بستر اینترنت بنا گذاشته شده است، افزود: نه تنها شرکت‌هایی که صرفاً آی‌تی‌بیس بودند که کل کسب و کارها با قطعی یک هفته‌ای اینترنت بهم ریخته است.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس همچنین با بیان اینکه بدون اینترنت حتی یک ایمیل ساده هم نمی‌توان ارسال کرد، ادامه داد: با قطعی اینترنت حوزه گردشگری مختل شده و شرکت‌های دانش‌بنیان هم به شدت دچار مشکل شده‌اند.
راهدار همچنین خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته تلاش‌‍‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در فارس و دیگر نقاط کشور شده است و راهی سخت پیموده شد تا تعدادی از آنها ترغیب به سرمایه‌گذاری در ایران شوند اما در حوادث اخیر با آسیب‌های جدی که به بسیاری از بانک‌ها وارد شد، پیام مستقیمی به سرمایه‌گذار خارجی داد. عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: در واقع پیام مستقیم آسیب به بانک‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی و عدم ورود آنها بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی