[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۴
  • دوره جدید

همکاری آموزش‌وپرورش و هیئت ژیمناستیک زمینه‌ساز تقویت ورزش قهرمانی است، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام هیئت ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه ایجاد هماهنگی و همکاری بین آموزش و پرورش و هیئت ژیمناستیک زمینه‌ساز تقویت ورزش‌ قهرمانی است، خاطرنشان کرد: این امر موجب توسعه ورزش در جامعه خواهد شد و باعث می‌شود ورزش در میان دانش‌آموزان و خانواده‌ها جدی گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی ‌هیئت ژیمناستیک استان فارس، سید علیرضا دیهیمی‌ در جلسه‌ای که با حضور مسئولان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش فارس برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش و این هیئت باید ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند، ابراز داشت: آموزش و پرورش نهادی مرجع است که بیشترین ارتباط را با خانواده‌ها و نیز گرو‌ه‌های سنی کودک و نوجوان دارد. از سوی دیگر به دلیل برخورداری از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌تواند در توسعه ورزش به‌ویژه ورزش مادر ژیمناستیک مؤثرتر از هر نهادی عمل کند.
وی خاطرنشان کرد: ژیمناستیک ورزشی پایه به‌شمار می‌رود که هم خود به تنهایی زمینه قهرمانی را فراهم می‌کند و هم آمادگی جسمانی را برای ورود به دیگر ورز‌ش‌ها افزایش می‌دهد.
هیئت ژیمناستیک برای توسعه این ورزش از همه امکانات بهره می‌گیرد
این مقام مسئول ابراز داشت: از آنجا که آموزش ریشه‌ای هر ورزشی در دوران طلایی کودکی و نوجوانی است، آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت‌های موجود استفاده کند و دانش‌آموزان مستعد را شناسایی کند. بر این اساس، هیئت ژیمناستیک نیز از همه امکانات موجود بهره می‌گیرد تا در این امر مهم سهیم باشد.
قائم‌مقام هیئت ژیمناستیک استان فارس توجه آموزش و پرورش به توسعه زیرساخت‌های ورزشی را موضوعی شایان توجه دانست و ادامه داد: اینکه این امر تأثیرگذار با همکاری با هیئت‌های ورزشی به ویژه هیئت ژیمناستیک به صورتی هدفمند صورت گیرد، موجب روی‌آوردن جوانان به ورزش خواهد شد و تأثیراتی مثبت در جامعه و نیز در آینده ورزش قهرمانی خواهد داشت.
وی در ادامه همچنین امکاناتی که دیگر نهاد‌ها برای توسعه ورزش در اختیار هیئت‌های مختلف قرار می‌دهند نیز اشاره کرد و گفت: در این میان شهرداری شیراز گام‌های مهمی ‌برداشته‌ است و با توجه به اینکه سالن‌های خوبی در اختیار این مجموعه‌هاست باید زمینه بهره‌برداری مفید از آن‌ها فراهم شود.
دیهیمی ‌افزود: توسعه زیرساخت‌ها، توجه به ظرفیت‌های استان و نیز بهره‌گیری از سالن تخصصی مرحوم حسین اعظمی‌ که در فارس یگانه است، برای ورزشکاران سراسر فارس از مهم‌ترین اهداف این هیئت ورزشی است.
الگوسازی از دستاوردهای هیئت ژیمناستیک است
قائم مقام هیئت ژیمناستیک استان فارس در همین زمینه به ظرفیت‌های معنوی این مجموعه نیز اشاره کرد و بیان داشت: حضور مربیان و داوران کارآزموده در بخش بانوان و آقایان و قهرمانان تراز بین‌المللی همچون سعیدرضا کیخا در الگوسازی برای دانش‌آموزان و نوآموزان این ورزش مغتنم است و می‌تواند به زندگی جوانان جهت دهد.
وی همچنین از تلاش‌های سازمان ورزش و جوانان نیز یاد کرد که در حوزه معرفی و ایجاد امکانات برای پرورش قهرمانان در هر رده و گروه سنی همراه و همگام با هیئت ژیمناستیک فارس بوده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت ‌آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه از اعلام آمادگی این اداره کل برای همراهی با هیئت ژیمناستیک خبر داد و در همین زمینه افزود: آموزش و پرورش زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان این اداره کل را در حوزه‌های ارتقای پایه، داوری و مربیگری فراهم آورده است.
احمد علی قهرمانی به توسعه کانون‌های ورزشی ژیمناستیک با همکاری هیئت ژیمناستیک فارس نیز اشاره کرد و این اقدام را برای ارتقای سطح کیفی دانش‌آموزان ورزشکار ضروری ارزیابی کرد.  
وی همچنین از همکاری و همراهی با هیئت ژیمناستیک برای برگزاری مسابقات و اعزام دانش‌آموزان به مسابقات کشوری نیز خبر داد.
دانش‌آموزانِ دچار فقر حرکتی با ژیمناستیک درمان می‌شوند
معاون تربیت بدنی و سلامت ‌آموزش و پرورش فارس بیان کرد: بسیاری از دانش‌آموزان به‌ویژه در دوره ابتدایی دچار فقر حرکتی هستند و دو ساعت درس تربیت بدنی نیز پاسخگوی نیاز‌های آنان نیست؛ از همین رو باید کلاس‌های فوق‌برنامه‌ای در رشته‌های مختلف برای دانش‌آموزان تعریف شود.
قهرمانی افزود: بر همین اساس کانون‌های ورزشی درون و برون‌مدرسه‌ای در اداره کل آموزش و پرورش فارس راه‌اندازی شده است که به پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، کمک به مشکلات فقر حرکتی آنان و آماده‌سازی آن‌ها برای مسابقات مرحله شهرستان، منطقه، استان و کشور یاری می‌رساند.
وی با بیان اینکه ژیمناستیک پیش‌نیاز رشته‌های مختلف ورزشی است، ادامه داد: توسعه و توجه به ژیمناستیک به جد در آموزش و پرورش پیگیری می‌شود و تلاش کرده‌ایم جایگاه این ورزش در مدارس احیا شود.
آموزش‌وپرورش فارس ۵ سالن ژیمناستیک راه‌اندازی کرده است
معاون تربیت بدنی و سلامت ‌آموزش و پرورش فارس در همین راستا به راه‌اندازی ۵ سالن ژیمناستیک در ناحیه ۱ و ۳ آموزش و پرورش شیراز و نیز شهرستان‌های گراش، خفر و مرودشت اشاره کرد.
وی همچنین از تجهیز سالن‌های ژیمناستیک حمزه و نرجس متعلق به اداره کل آموزش و پرورش فارس خبر داد و گفت: به جد در تلاش هستیم با آموزش حرکات ژیمناستیک و پایه برای دانش‌آموزان مشکلات حرکتی آنان را  به‌ویژه در مقطع ابتدایی برطرف کنیم. قهرمانی در حوزه استعدادیابی نیز به اقدامات صورت‌گرفته اشاره کرد و گفت: قرار است با بررسی نواحی چهارگانه آموزش و پرورش فارس، گزارشی از استعدادیابی در جلسه آینده این اداره کل با هیئت ژیمناستیک ارائه شود و براساس آمار‌ها برای توسعه این ورزش برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد.
وی در ادامه از نگاه هیئت ژیمناستیک فارس به تأکید بر گسترش ورزش قهرمانی در مدارس تقدیر کرد و این نوع رویکرد را ستود.
این جلسه با حضور سید کمال پاک‌فطرت، رئیس هیئت ژیمناستیک و دیگر اعضای این هیئت با معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس و نیز رئیس اداره تربیتی این اداره کل برگزار شد و اعضا بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌ برای تقویت ورزش قهرمانی از طریق استعدادیابی در میان دانش‌آموزان بحث و تبادل نظر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی