[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

توسعه ورزش در پارک کوهستانی دراک با همکاری هیئت‌های ورزشی شیراز، روزنامه شیراز نوین

مشاورشهردار و مدیرپارک‌های‌بالای 50 هکتار شیراز در نشست با رئیس و معاونان اداره ورزش وجوانان شهرستان شیراز که با همراهی جمعی از رؤسای هیئت‌های ورزشی این شهرستان نیز همراه بود از آمادگی همکاری  با هیئت‌های ورزشی برای توسعه ورزش در پارک کوهستانی دراک شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، عبدالحمید اسدپور با اشاره به وسعت 1150 هکتاری این پارک گفت: پارک کوهستانی دراک بزرگترین پارک کوهستانی خاورمیانه و دومین پارک کوهستانی دنیا‌ می‌باشد که باید تلاش کنیم از این پتانسیل به بهترین شکل استفاده کنیم.
مشاورشهردارشیراز افزود: این پارک همه روزه از ساعت 7 صبح تا 12 شب به همشهریان خدمت‌رسانی‌می‌کند که در روزهای پایان هفته نزدیک به 40هزارنفر مراجعه‌کننده دارد.
مدیرپروژه پارک کوهستانی دراک شیراز ادامه داد: این آمادگی را داریم که از بستر این پارک برای توسعه ورزش‌های مختلف برای خانواده‌ها ‌استفاده کنیم چرا که ورزش در مکان‌های روباز مردم و خانواده‌ها ‌را مشتاق به انجام ورزش‌می‌کند.اسدپورادامه داد: هم اکنون بزرگترین پیست دوچرخه‌سواری جنوب کشور نیز در این مجموعه دایر ‌می‌باشد که از این ظرفیت نیز باید به بهترین شکل استفاده کنیم.
وی همچنین از راه‌اندازی دفتر مشترک هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز به منظور توسعه هر چه بیشتر ورزش در پارک کوهستانی دراک خبر داد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز:
ایجاد شرایط ورزش در رشته‌های مختلف برای خانواده‌ها‌ در پارک کوهستانی دراک شیراز
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیرازگفت:  بر اساس علاقه‌مندی خانواده‌ها‌ و ظرفیت موجود، رشته‌های ورزشی در پارک کوهستانی دراک  را گسترش ‌می‌دهیم
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، غلامعلی‌طفیونی در بازدید از پارک کوهستانی دراک شیراز با بیان اینکه برای همگانی کردن ورزش باید شرایط ورزش برای خانواده‌ها ‌در رشته‌های ‌مختلف ورزشی فراهم شود، گفت: تلاش می‌کنیم تا بر اساس یک تفاهم‌نامه شرایط فعالیت‌های‌ورزشی در رشته‌های‌مختلف برای خانواده‌ها‌ در پارک کوهستانی دراک افزایش یابد.
وی ادامه داد: این مجموعه با توجه به پتانسیل بالا ‌می‌تواند پذیرای خانواده‌ها ‌در رشته‌های‌ورزشی ازجمله والیبال ساحلی، دوچرخه‌سواری، وودبال، پتانک، مینی‌گلف، تنیس‌خاکی، سوارکاری و سایر رشته‌های‌ورزشی باشد که باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و برگزاری جلسات تخصصی از پتانسیل موجود بیشترین استفاده را کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز افزود:هم اکنون 48 هیئت‌ورزشی  در شهرستان شیراز فعال‌می‌باشند که بسیاری از این هیئت‌ها‌ چندین کمیته و زیرمجموعه دارند که هر یک ‌می‌تواند برای مردم جذاب باشد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ایجاد رشته‌های ‌روباز هزینه کمتری دارد ابراز امیدواری کرد تا رشته‌هایی که می‌توانند در زمین روباز فعالیت کنند برای علاقه مندان و همچنین معرفی به مردم در پارک کوهستانی دراک فعال شوند.
طفیونی همچنین بیان کرد: پارک کوهستانی دراک به عنوان بزرگترین پارک کوهستانی خاورمیانه ‌می‌تواند میزبان مسابقات بین‌المللی نیز باشد که این مورد نیز باید با حضورکارشناسان رشته‌های‌ مختلف بررسی شود.
در این بازدید معاونان اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و همچنین تعدادی از رؤسای هیئت‌های ورزشی نیز حضور داشتند و از نزدیک با پتانسیل‌های ‌موجود آشنا شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی