[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

کارکرد جهادی ، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی - روزنامه نگار

farzad_vossoghi@yahoo.com

پنجم آذر1358یادواره حضور مستضعفین در عرصه‌های ‌دفاعی کشور است . وقتی به فرمان امام راحل ارتش بیست میلیونی تشکیل شد تا جلوی هجوم قدرتمند ارتش بعث عراق را بگیرد. ارتشی که با پشتوانه  تمامی ارتش‌های‌جهان هجوم را به مرزهای ایران آغاز کرد.
متن پیام امام راحل صریح و واضح بود، مملکتی که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون تفنگ‌دار داشته باشد. یکی از جنبه‌های ‌مثبت تشکیل بسیج درآن زمان کار جهادی توأم با اخلاص در عمل بود، اراده‌ای‌که همه امور را ظرف مدت کوتاهی پیش ‌می‌برد وبدون‌هیچ ادعایی خدمات بزرگی به کشور وملت اعطا‌ می‌نمود...

بسیاری از فرماندهان سپاه و بسیج هیچ نشان و درجه‌ای ‌نداشتند و درگمنامی به‌سر ‌می‌برند و خودشان هم اصرار داشتند دراین گمنامی باقی بمانند چرا که همه کارها برای رضا خدا بود و بس. حالا پس از گذشت آن همه سال باز هم تأکید بر کار جهادی‌ می‌شود. باید دید چرا از این مهم فاصله گرفته‌ایم وبعضی افراد این داستان جهادی بودن را فراموش کرده‌اند. 
حالا اگر به گفتار فرمانده کهنه کار سپاه فجرفارس توجه داشته‌باشیم به همین داستان معطوف ‌می‌شویم که افراد باید با روحیه جهادی کارها را پیش ببرند. کار‌ها‌ باید برای رضای خدا ومردم باشد ومزد آن‌را باید معنوی دریافت نمودکه همان عاقبت بخیری است.عاقبت بخیری که خیر آن نصیب یک ملت وتوسعه وآبادانی آن‌می‌شود. اما امروز خیلی‌ها‌ که از جنس سردار غیاثی هستند وهمنشین شهدا و ایثارگران بوده‌اند از مدیرانی گله دارند که کار را با عدم مدیریت وناکارآمدی به اینجا کشانده‌اند. کارهایی که اغلب روی زمین مانده ودر حوزه اقتصاد ومعیشت مردم خصوصاً مستضعفین که باید بسیجی‌وار به کارهایشان رسیدگی ‌می‌شد زمین‌گیر شدیم و زمینه را برای سوءاستفاده بدخواهان فراهم کرده‌ایم. پرونده‌های قطور در قوه‌قضاییه حکایت از وارد آمدن ضربه سختی دارد که معیشت مردم را تحت‌تأثیرمنفی خود قرار داده است. آنانکه منافع خودرا برمنافع ملت ترجیح دادند و از اعتماد وآرای مردم سوء‌استفاده کرده‌اند.
روزگاری که باید در خط مقدم مردانه و رودررو جلوی سپاه اهریمن را‌ می‌گرفتیم و امروزی که در جنگ نرم رسالتی سنگین‌تر برعهده داریم. صیانت از انقلاب اسلامی ملت ایران کاری بسیار سخت‌تر از حضور درخطوط مقدم دفاع فیزیکی است، چرا که دراین نوع دفاع دشمن درهر لباسی حاضر‌ می‌شود و اسناد حکایت از اهریمنانی دارد که در لباس خودی آتش در خرمن خودی ‌می‌اندازند که بهتر است نامش را خیانت بگذاریم.
اگر بخواهیم رک وپوست کنده صحبت کنیم باید بدنه اجرایی وتصمیم‌گیری کشور را مخاطب قرار دهیم، چگونه است افرادی با بهره‌گیری از حسن انتخاب مردم به مناصب بالا دست یافته‌اند و این همه مشکلات برای صف خودی درست کرده‌اند که ما هرچه ضربه خورده‌ایم از همین افراد بوده است. ضربه‌هایی که به این آسانی قابل جبران نیست چرا که اعتماد مردم مورد ضربه قرار گرفته است. 
حالا انتخابات دوباره‌ای ‌پیش‌روست، باید نگاهی جهادی به این موضوع داشت و رأی‌دهندگان باید با بصیرت کامل وشناخت از نامزدها، افراد را انتخاب و روانه مجلس کنند. چرا که انتخاب غلط درادامه انتخاب‌های ‌غلط ومغرضانه را در پی خواهد داشت. ما به سهم خود امیدواریم که این بار افرادی دلسوز با نگاهی جهادی به موضوعات جاری کشور راهی مجلس شوند چرا که اگر بتوانیم قوانین کهنه وقدیمی را اصلاح کنیم ومدیران جوان وجهادی را در منصب‌های‌حساس اقتصادی - فرهنگی قرار دهیم، انشالله برد با ماست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی