[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

مصرف سوخت افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

هادیان‌فر گفت: افزایش قیمت بنزین منجر به کاهش مصرف سوخت نشد زیرا تا دو روز گذشته مصرف ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در روز به ثبت رسید در صورتی که در شرایط طبیعی این رقم در حدود ۹۴ میلیون لیتر بود.
به گزارش خبرنگار مهر،  سردار «سیدکمال هادیان‌فر» در حاشیه نشست تخصصی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالیانه دو بار نشست تخصصی رؤسای پلیس راهور و راه ستادی و استان‌های‌کشور با هدف بررسی عملکرد گذشته و ابلاغ برنامه‌های‌ اولویت‌دار برگزار‌می‌شود.
وی افزود: مدیریت ترافیک، تسهیل و ایمنی تردد و ارائه خدمات مطلوب به کاربران ترافیک از برنامه‌های‌اولویت‌دار پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است که در واقع بر این محورها تمرکز کرده‌ایم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به تعداد جان باختگان تصادفات و مجروحان اعلام کرد: متأسفانه سال گذشته بالغ بر ۱۷ هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند  و این در حالی است که در این میان ۳۶۵ هزار نفر مجروح و مصدوم شدند. بنابراین همچنان کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای ‌را به عنوان یک رویکرد و اولویت جدی دنبال ‌می‌کنیم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بخش دیگری  از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن‌ می‌تواند در کاهش تصادفات موثر باشد یا خیر؟ خاطر نشان کرد: براساس گزارش‌های‌دریافتی هنوز کاهش مصرف سوخت با اجرای این طرح در کشور محقق نشده، پیش از این مصرف روزانه بنزین در کشور ۹۴ میلیون لیتر بوده است در صورتی که طی دو روز گذشته ( پریروز ) این مصرف افزایش داشته و به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است. وی اضافه کرد: براساس مطالعات و گزارشات، در برهه‌های‌پیشین، اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن تقریباً معادل ۳ درصد در کاهش تصادفات اثربخش بوده و این ۳ درصد عددی حدود ۵۵۱ نفر‌می‌باشد و این اثربخشی محدود به یک دوره زمانی یک ساله بوده و بعد از یک سال اثربخشی آن کمتر ‌می‌شود، در واقع باید بگویم اثربخشی اجرای این طرح در کاهش تصادفات خیلی زیاد نیست و حدود ۲ الی ۳ درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی