[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

رئیس قوه‌قضاییه: افرادی که موجب اغتشاش شدند در دادگاه به جرمشان رسیدگی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه‌قضاییه گفت: افرادی که متأسفانه موجب ایجاد ناامنی و اغتشاش شدند، وضعیتشان مشخص خواهد شد و در دادگاه به جرم آنها رسیدگی‌می‌شود.
به گزارش ایسنا به نقل از قوه‌قضاییه، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه با گرامیداشت هفته بسیج، نقش بسیج در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و گام برداشتن در عرصه عمران، آبادانی و اقدامات جهادی را بی بدیل دانست و با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر نیز حضور مردم و بسیجیان، بسیار راهگشا و ارزشمند بود، تصریح کرد: تفکر بسیجی باید تفکر غالب در همه حوزه‌های‌مدیریتی و در میان مسئولان باشد.
رئیس قوه‌قضاییه، امنیت داخلی و اقتدار منطقه‌ای‌کشور را مرهون اندیشه و تفکر بسیجی دانست و ادامه داد: در دستگاه قضایی نیز باید روز به روز تفکر بسیجی را توسعه دهیم. به طور کلی، هر چه مسئولیت برتر و بالاتر باشد، باید اندیشه بسیجی بیشتر رشد کند. این همان چیزی است که امروز روح امام راحل و شهدای بزرگوار را شاد‌ می‌کند و انتظارات مقام معظم رهبری و مردم عزیز را برآورده ‌می‌سازد.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در کشور، ضمن قدردانی از مسئولان قضایی بابت سرکشی بازداشتگاه‌ها، بر تعیین تکلیف فوری بازداشتی‌ها و پیگیری مستمر وضعیت آنها تأکید کرد و گفت: طبعاً با کسانی که در این حوادث، تقصیر کمتری دارند باید برخورد متناسب صورت گیرد و کسانی هم که دست به ایجاد ناامنی و اغتشاش زده‌اند باید پرونده‌شان در اختیار دادگاه قرار گیرد تا به جرم آنان به صورت قاطعانه و بر اساس حق و عدل رسیدگی شود.
رئیس قوه‌قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم تحلیل همه جانبه فتنه اخیر تأکید کرد و گفت: برخی از اقدامات مانند تلاش برای تخریب زیرساخت‌های کشور، واقعاً کار مردم نیست و باید ردپای اشرار، اغتشاشگران، معاندان و سرویس‌های بیگانه در این قبیل رویدادها را به صورت جدی دنبال کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی