[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

گروه‌های‌هدف اجتماعی خانه‌دار‌می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست  راه و شهرسازی فارس گفت: ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه در استان فارس به زودی آغاز‌می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مهندس فرزاد جمشیدی سرپرست این اداره کل افزود: هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تأمین مسکن و سهولت دسترسی فاقدین مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه ‌می‌باشد.
وی تصریح کرد: این طرح بر اساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی با نام برنامه اجرایی اقدام ملی مسکن در اداره کل راه و شهرسازی فارس در دست اقدام‌ می‌باشد و محل اجرای آن زمین‌های موجود متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان فارس خواهد بود.
مهندس جمشیدی در خصوص سهمیه اداره کل راه و شهرسازی فارس در طرح اقدام ملی مسکن خاطر نشان ساخت:  سهمیه این اداره کل در طرح اقدام ملی 11 هزار و 881 واحد‌می‌باشد که شامل 2989 واحد در قالب تولید مسکن مشارکتی 3373 واحد در قالب واگذاری زمین 99 ساله 490 واحد تأمین زمین برای اقشار ویژه و همچنین 1672 واحد تکمیل ، واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام در قالب مشارکت است.
وی اذعان داشت: 1740 واحد نیز واگذاری در قالب سایر تفاهم نامه‌ها ‌و 1617 واحد استفاده از ظرفیت‌های‌بانکی مصوب تأمین گردیده است.
سرپرست راه و شهرسازی فارس در خصوص واجدین شرایط برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: 8 شرط برای ثبت‌نام در این طرح وجود دارد که شامل 1- متقاضی و افراد تحت تکفل فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از تاریخ 1/1/1384  به بعد و از تاریخ 22/11/1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای‌خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.
وی افزود: دومین شرط متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار باشد و سومین شرط نیز زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل 35‌سال سن باشند.
مهندس جمشیدی چهارمین شرط را حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا داشت و گفت: پنجمین شرط را نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه و ... است.
او همچنین در خصوص سایر شروط لازم برای ثبت در طرح اقدام ملی مسکن خاطر نشان ساخت: توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن یعنی مازاد بر تسهیلات بانکی و امکان سپرده گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی در خصوص متقاضیان واجد‌شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوط و توانایی اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی از دیگر شروط لازم‌ می‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی