[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

پایان عملیات بازسازی خسارت‌های‌سیل، روزنامه شیراز نوین

برای جبران خسارت‌ها‌در قالب تسهیلات احداث و تعمیرات مسکن و کمک‌های معیشتی و کمک‌های‌بلاعوض به آسیب‌دیدگان بنیاد مسکن استان فارس کار ارزیابی خسارت‌ها‌ و برآورد هزینه‌ها‌ و همچنین پیگیری تأمین اعتبارات جبران خسارت را انجام داد و با بهره‌گیری از منابع دولتی و با همکاری بانک‌های عامل پرداخت هزینه‌های‌خسارت و وام‌های ‌بازسازی و نوسازی واحد‌ها ‌را کلید زد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان  با تشریح مراحل پرداخت وام‌ها‌ و تسهیلات جبران خسارت در قالب تسهیلات احداث و تعمیرات مسکن، و کمک‌های معیشتی و کمک‌های‌بلاعوض به آسیب‌دیدگان اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های‌انجام شده ۳۸۰۰ واحد در شیراز و سایر شهرستان‌های‌فارس در قالب واحد‌های‌تعمیری و  ۱۹۸۳ واحد دراین مناطق در قالب واحد‌های‌نیازمند احداث مجدد مورد ارزیابی و شناسایی قرار گرفت. مهندس فرج الله نصیری با بیان اینکه کار تعمیرات واحد‌های‌تعمیری تا پایان شهریور ماه گذشته به پایان رسید، افزود: بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برای اتمام عملیات تعمیر ۳ هزار و ۸۰۰ واحد شهری و روستایی آسیب‌دیده از سیل در شهرستان‌های‌مختلف استان فارس در قالب تسهیلات و وام پرداخت شده است. معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: برای اجرای عملیات احداث واحدهایی که نیازمند ساخت مجدد بوده‌اند نیز تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و وام پرداخت شده و پیش‌بینی‌ می‌شود تا پایان امسال عملیات ساخت این واحد‌ها ‌به اتمام برسد. این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن با مشارکت بانک‌های عامل در قالب  تسهیلات بازسازی تعمیرات تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام تعمیرات برای واحد‌های‌شهری و روستایی ، ۴۰ میلیون تومان وام احداث واحد‌های‌روستایی، ۵۰ میلیون تومان وام احداث واحد‌های‌شهری، تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام تأمین وسایل و مایحتاج زندگی در قالب وام معیشتی برای هر واحد پرداخت کرده است. وی اضافه کرد : علاوه بر این وام‌ها‌ که با نرخ بهره اندک حداکثر ۴ درصد تصویب و پرداخت شده برای واحدهای خسارت دیده احداثی و تعمیری وام‌های‌بلا عوض نیز بین سه تا ۵ میلیون تومان برای هر واحد پرداخت شده است.
نصیری همچنین از اعطای سیمان رایگان برای واحد‌های‌احداثی و تعمیری در شهرستان‌های ‌استان فارس در قالب هدیه مقام معظم رهبری با عاملیت بنیاد مستضعفان و با مشارکت بنیاد مسکن خبر داد و گفت: برای واحدهایی که نیاز به احداث مجدد دارند ۱۶ کیسه سیمان ۵۰ کیلوگرمی رایگان و برا ی واحدهای تعمیری نیز به میزان لازم سیمان رایگان تأمین و توزیع شده است. تا کنون ۱۲۵ محموله سیمان در قالب ۶۸ هزار پاکت به افراد تحویل داده شده است و خط تولید سیمان نهاوند به صورت اختصاصی برای واحد‌های‌آسیب دیده از سیل استان فارس سیمان تولید ‌می‌کند.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس همچنین در ادامه گفت: از مجموع واحد هایی که نیاز به احداث مجدد دارند تا کنون یک هزار و ۸۴۴ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند، بانک با یک هزار و ۲۱۳ واحد عقد قرار داد کرده، برای  یک هزار و ۴۰۹ واحد عملیات احداث آغاز شده و ۴۷۰ واحد در مرحله دیوار چینی و ۲۴۲ واحد در مرحله سقف‌زنی است. مهندس نصیری همچنین با بیان اینکه وام‌های ‌معیشتی و بلاعوض برای جبران خسارت‌های‌سیل در شیراز و سایر شهرستان‌ها‌پرداخت شده است، گفت: به ۳۸۰۰ واحد نیازمند تعمیرات ۱۰ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان وام بلاعوض تعمیری، به ۳ هزار و ۳۵۱ متقاضی وام معیشتی به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان و به ۶۸۶ متقاضی واحد‌های‌احداثی مبلغ ۵ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان وام بلا عوض احداثی پرداخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی