[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

ایجاد ظرفیت‌های‌جدید برای توسعه و عمران در روستای چمن مروارید داراب، روزنامه شیراز نوین

نشست کارشناسی بازنگری طرح هادی روستای چمن مروارید شهرستان داراب با حضور غلام‌عباس نجفی بخشدار مرکزی داراب و بخشی از مدیران و کارشناسان در محل بنیاد مسکن داراب برگزار شد 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، این نشست با حضور مهندس محمدرضا حسن‌زاده معاون بنیاد مسکن داراب، مهندس شجاعی‌نژاد مسئول واگذاری، معتمدی دهیارروستای چمن مروارید، مهندس خدابنده مشاور طرح و کارشناسان ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، امور اراضی واداره منابع  آب شهرستان داراب ترتیب یافت.
غلام‌عباس نجفی بخشدار مرکزی داراب در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوو ظرفیت‌سازی برای تداوم عمران و توسعه روستاها تأکید کرد و ابراز داشت: ایجاد ازدواج‌های‌جدید، تقاضای زوج‌های‌جوان برای بهره‌مندی از مسکن مناسب و افزایش تقاضای محلی در مناطق روستایی مواردی است که بازنگری در طرح‌های‌هادی را اجتناب‌ناپذیر‌ می‌سازد.
بخشدار مرکزی داراب با تأکید بر اینکه طرح‌های‌ هادی سند توسعه 10 ساله روستاها است، افزود: برای پاسخگویی به تقاضاهای جدید در مناطق روستایی از جمله در روستای چمن مروارید بازنگری در طرح‌های‌ هادی این فرصت را ایجاد می‌کند که ظرفیت‌های‌ جدید دراختیار روستاییان قرار گیرد.
مهندس حسن زاده معاون بنیاد مسکن شهرستان داراب نیز در این جلسه با ارائه گزارش از خدمات بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان افزود: تاکنون طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای 20خانوار شهرستان به تعداد 134 روستا  تهیه شده و در 80روستای بالای 20خانوار  نیز با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد و 657میلیون تومان  طرح هادی اجرا شده است.
این مقام مسئول در بنیاد مسکن بازنگری در طرح‌های‌ هادی را یک ظرفیت قانونی برای پاسخگویی به تقاضاهای جدید دانست و گفت: از همه ظرفیت‌ها‌ برای توسعه روستایی به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار باید استفاده شود.
حسن‌زاده  با اشاره به ضرورت بازنگری در طرح‌های‌هادی برخی از روستاهای شهرستان بیان داشت: برای حفظ و ارتقای ارزش‌های موجود در روستاها و همچنین لزوم توجه به تحقق برنامه‌های اقتصادی  بازنگری طرح‌های هادی روستاها از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است.
 روستای چمن مروارید از توابع بخش مرکزی در منطقه پشت کوه داراب  در فاصله 40کیلومتری داراب  و دارای 819 خانوار و 2830نفر جمعیت از روستاهای خوش آب و هوای شهرستان داراب‌ می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی