[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

تخت‌روانچی: برجام فضای مناسبی را برای همکاری ایران و اروپا فراهم کرده است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: قائم مقام وزیرامور خارجه لتونی با معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو 
کرد.
در این دیدار«آندره پیلدگوویچ» اراده کشور متبوع خود را برای توسعه روابط با کشورمان در بخش‌های اولویت‌دار شامل حمل و نقل، انرژی، فناوری، اطلاعات، کشاورزی، صنایع غذایی، جنگل‌داری، گردشگری، آموزش و شیلات مورد تأکید قرار داد و ضمن با اهمیت خواندن روابط با کشورمان، افزود: در خلال سه سال اخیر روابط دو کشور شاهد پویایی بوده است.
وی افزود: لتونی در راستای ایجاد تسهیلات به منظور گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در گام نخست تصمیم به معرفی کنسول افتخاری گرفته است. وی با اشاره به سفر وزیر امور خارجه لتونی به ایران در رأس یک هیئت اقتصادی در ابتدای سال ۱۳۹۳ این امر را نشانگر عزم و اراده جدی آن کشور در گسترش روابط با ایران دانست و تأکید کرد: با سفر آقای دکتر ظریف به لتونی، مناسبات دو کشور وارد مرحله جدیدی شده است.
معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه نیز با اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با لتونی اعلام داشت: ایران از ظرفیت‌های بزرگی برخوردار بوده و مایل به همکاری با اتحادیه اروپایی و کشورهای اروپایی است و در این میان برجام توانسته است فضای مناسبی را برای این منظور فراهم سازد.
مجید تخت روانچی تأکید کرد: ایران از ایجاد و گسترش همکاری با لتونی در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی