[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

جعل هویت، عامل کلاهبرداری از مرد جوان شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان گفت: فردی که با جعل هویت زنانه و با شگردی خاص از مردی جوان حدود 80 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ  «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: مردی جوان با مراجعه به این پلیس از فردی ناشناس به دلیل کلاهبرداری 80 میلیون ریالی اعلام شکایت کرد و کارشناسان رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. وی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات کارشناسان این پلیس، مشخص شد که شاکی  مدتی با این فرد که خود را خانمی جوان و متقاضی ازدواج معرفی کرده بود آشنا و طی این آشنایی که در شبکه‌های اجتماعی انجام گرفت وعده ازدواج بین طرفین مطرح می‌شود.
سرهنگ «سلیمانی» ادامه داد: در مدت این آشنایی، فرد ناشناس به بهانه‌های مختلف حدود 80 میلیون ریال از شاکی پرونده دریافت و بعد از سپری شدن مدت ‌زمانی طولانی، شاکی متوجه رفتارهای مشکوک مخاطب می‌شود.
این مقام مسئول ادامه داد: با شکایت این فرد و در انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم این پرونده که مردی میانسال و ساکن یکی از شهرستان‌های‌استان بود شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. رئیس پلیس فتا فارس بیان داشت: متهم در ابتدای امر و در تحقیقات مقدماتی به ‌عمل ‌آمده کاملاً منکر عمل مجرمانه خود شد اما پس از مواجه‌ شدن با ادله و مستندات به ‌دست ‌آمده لب به اعتراف گشود و به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد. سرهنگ سلیمانی خاطر‌نشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی افراد با جعل هویت، مانند تغییر نام و جنسیت خود در این فضا، همیشه در کمین بوده و هدف آنان چیزی جز فریب و سوءاستفاده از افراد دیگر نمی‌باشد و لذا از کاربران درخواست‌ می‌شود اطلاعات شخصی خود را در این فضا با دیگران به اشتراک نگذارند. وی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه موضوع را ازطریق سایت پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی