[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

تولید و قوام مشکلات پولی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: در جلسات آبان‌ماه جاری کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های‌اقتصادی استان فارس، به 50 پرونده فعالان اقتصادی استان رسیدگی شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در این زمینه بیان کرد: مهم‌ترین موضوع پرونده‌های‌ مطرح شده در این جلسات در زمینه‌های ‌مشکلات بانک‌ها، استعلام و پیگیری نحوه محاسبه میزان بدهی و تسهیلات وام گیرندگان، پیگیری درخواست‌ها از طریق کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، صدور قرار کارشناسی، صدور قرار کارشناسی و اجرای ثبت و ممنوع‌الخروجی ضامنان ‌می‌باشد. وی افزود: برای رفع مشکل فعالان اقتصادی و حل پرونده‌های‌فوق 7 مصوبه و 60 مکاتبه با بانک‌ها‌ و سازمان‌های‌دولتی داشته است که پیگیری و اجرای آنها در دستور کار دبیرخانه این کارگروه قرار گرفته است. رازقی اظهارداشت: برخی از این مکاتبات با بانک‌ها و پیگیری وصول گزارش کامل از میزان تعهدات و روند تسهیلات دریافتی فعالان اقتصادی، با شعب دادگاه‌های استان جهت پیگیری درخواست فعالان اقتصادی در دادگاه‌ها، استعلام و پیگیری نحوه محاسبه میزان بدهی و تسهیلات وام گیرندگان، اطلاع‌رسانی عدم ارائه قراردادهای تسهیلات توسط بانک‌ها ‌انجام شده است.
وی با بیان اینکه در جلسات کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی استان فارس با حضور نجیبی معاون قضایی دادگستری استان فارس، معاون دادستان، نماینده استانداری، نماینده سازمان صنعت و معدن و نمایندگان اتاق بازرگانی فارس حضور دارند، افزود: 21 درخواست جدید نیز در حوزه اقتصاد استان برای پیگیری حقوقی در این کارگروه ثبت و در دستور کار قرار گرفت.
رازقی از دیگر خدمات دفتر داوری و حقوقی اتاق بازرگانی فارس را ارائه مشاوره‌های‌حقوقی تخصصی به فعالان اقتصادی استان عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی