[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

۲ شکارچی غیرمجاز خارجی در فرودگاه شیراز دستگیر شدند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- شکار هوبره در مناطق زیست‌محیطی همواره یکی از گزینه‌هایی است که شکارچیان غیرمجاز ساکن کشورهای عربی خلیج فارس را به طمع می‌اندازد، ۲ نفر از این شکارچیان که مبادرت به شکار ۵ قطعه هوبره کرده بودند در فرودگاه شیراز به دام افتادند.
مجتبی شکرانه فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان فارس روز سه‌شنبه اعلام کرد: پلیس فرودگاه شهید آیت‌الله‌دستغیب شیراز، دو نفر از اتباع خارجی که تعداد ۵ قطعه هوبره با خود به همراه داشتند را دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل دادند.
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست فارس از شهروندان طبیعت‌دوست خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست‌محیطی، شکار و صید غیرمجاز جانوران وحشی، مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۵۴۰ به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس اطلاع دهند.
هوبره که از گونه‌های در حال انقراض و تحت‌حمایت بین‌المللی است و به دلیل وجود تهدیدهای جدی آسیب‌های‌فراوانی دیده است، شکار غیرقانونی هر قطعه از این پرنده، ۲۰۰‌میلیون ریال جریمه نقدی به دنبال دارد.
شکارچیان غیرمجاز ساکن کشورهای عربی خلیج فارس  علاقه زیادی به شکار این پرنده توسط پرنده‌های شکاری دست‌پرورده خود دارند و در این راستا هر ساله مناطق زیست‌محیطی جنوب فارس در شهرستان‌های‌لار، لامرد و خنج  به لحاظ آنکه زیستگاه اصلی هوبره است با این مشکل مواجه می‌شود.
هوبره پرنده‌ای خشکی‌زیست و نیمه مهاجر است که بیشتر در دشت‌های جنوبی ایران همچون کرمان، هرمزگان، سیستان، فارس، یزد، بوشهر و خوزستان زندگی می‌کند، شکار بی‌رویه این گونه در فصل زمستان، از بین رفتن وسیع ‌زیستگاه این پرنده و تبدیل شدن دشت‌ها به زمین‌های کشاورزی و مناطق صنعتی علل عمده انقراض این پرنده زیبا است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی