[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

ادارات به همکاری در برگزاری مسابقات قرآنی قوه‌قضائیه مکلف شدند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس استاندار فارس همه مسئولان و دستگاه‌ها و نهادهای این استان را مکلف به همکاری برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه‌قضائیه به میزبانی شیراز دانست.
دکتر عنایت‌الله رحیمی سه‌شنبه ۵ آذر در جلسه هماهنگی برگزاری مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه در شیراز، با بیان این که برگزاری این برنامه ابتکار بسیار خوبی است که فضای روانی جامعه را تلطیف کرده و جامعه را به سمت نشاط و امید سوق‌می‌دهد، گفت: نشاط اصلی در نتیجه تمسک و توسل به قرآن و معارف دینی حاصل می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه برگزاری مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه در این استان افتخاری بزرگ برای فارس محسوب ‌می‌شود، افزود: اعتقاد راسخ داریم که جنبه هدایتی و بصیرت‌افزایی این رویداد موجب ‌می‌شود که جامعه از معارف دینی استفاده بیشتری کند که نیاز امروز جامعه ما است.
رحیمی خواستار معرفی فرهنگ پیوسته و غنی فارس در قالب فرهنگ ایرانی اسلامی به شرکت‌کنندگان در مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه شد و گفت: باید برنامه‌ریزی لازم در این زمینه توسط ادارات میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.
استاندارفارس با تأکید بر این که فرمانداری و شهرداری شیراز وظیفه سنگینی برای آماده‌سازی شهر شیراز و تبلیغات شهری در برگزاری مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه بر عهده دارند، گفت: این مسابقات قرآنی باید بدون هیچ گونه نقص و ایراد و به بهترین شکل در شهر شیراز برگزار شود.
رحیمی نقش صدا و سیما در آماده‌سازی فضای جامعه برای برگزاری هرچه مطلوب‌تر مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن‌کریم قوه‌قضائیه را یادآور شد و ادامه داد: رسانه‌ها باید با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابعاد ملی به این رویداد بپردازند و زمینه لازم برای تأثیرگذاری این مسابقات را فراهم کنند.
در این جلسه مسئولان دادگستری استان فارس و مدیران برخی از دستگاه‌های‌استان به بیان گزارشی از روند اجرای مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه در شیراز پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی