[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

اپراتورهای موبایل از قطع اینترنت متضرر شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس تأکید کرد که اپراتورهای تلفن همراه نیز به واسطه قطع اینترنت متضرر شده‌اند و تداوم روند قطع اینترنت تلفن‌های همراه باعث بیشتر شدن این ضرر خواهد شد.
مهرداد سهرابی در گفت و گو با ایسنا خاطرنشان کرد: اپراتورهای تلفن‌همراه از طریق مراکز بین‌المللی اقدام به خرید پهنای باند کرده‌اند و قطع اینترنت آنها را متحمل زیان‌هایی کرده است.
او اضافه کرد: این اپراتورها، بهای خرید پهنای باند را در یک بازه زمانی خاص پرداخت کرده‌اند اما با توجه به قطع اینترنت، امکان عرضه آن را نداشتند و درآمدی از این محل کسب نکرده‌اند.
سهرابی با بیان اینکه شامگاه دوشنبه 4 آذر اینترنت ثابت خانگی و وای فای تمام مراکز در کشور به طور کامل به شبکه بین‌المللی وب متصل شد، گفت: ما نیز بر این باوریم که طی روزهای اخیر پس از قطع اینترنت بسیاری از حوزه‌های اقتصادی دچار مشکلات جبران‌ناپذیری شده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه تصمیم‌گیری در خصوص برقراری اینترنت موبایل‌ها در اختیار شورای امنیت و مراکز امنیتی است، گفت: اگرچه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره اختیاری ندارد اما وزیر محترم به جد در حال پیگیری برای انجام این مهم است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس ادامه داد: هنوز در ارتباط با اتصال اینترنت موبایل‌ها تصمیمی اتخاذ نشده و باید مراکر امنیتی زمان اتصال آن را به وزارتخانه اعلام کنند.
سهرابی با بیان اینکه هم از طرف مردم، هم اپراتورها و هم بسیاری از کسب و کارها به دلیل قطعی اینترنت تحت‌فشار هستیم، افزود: علی‌رغم اینکه اتصال اینترنت موبایل در برخی از استان‌ها برقرار شده اما در فارس منتظر دستور وزیر کشور و مراکز امنیتی است.
او خاطرنشان کرد: برداشت ما این بود که اوایل هفته‌جاری اتصال اینترنت موبایل در استان فارس هم برقرار شود که احتمال می‌رود روزهای 5 و 6 آذر ماه شاهد برقراری این مهم باشیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس عنوان کرد: بستر اولیه بسیاری از کسب و کارها بر پایه اینترنت بنا گذاشته شده که امید است هرچه سریع‌تر شاهد برقراری کامل شبکه بین‌المللی وب بر روی موبایل‌ها باشیم.
به گزارش ایسنا، تداوم قطع اینترنت تلفن‌های‌همراه در استان فارس، واکنش‌های متعددی را از سوی کاربران بخش‌های مختلف به دنبال داشته است به طوریکه طی روزهای گذشته تماس‌های متعددی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، فعالان کسب و کارهای فضای مجازی، فعالان حوزه‌های علمی و پژوهشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه برای انعکاس گلایه‌مندی آنان از تداوم این شرایط، شاهد بوده‌ایم. خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای نیز از جمله گروه‌هایی هستند که طی روزهای اخیر بارها خواستار اتصال مجدد اینترنت تلفن‌های همراه خود شده‌اند و تأکید دارند که روند فعالیت‌های رسانه‌ای آنان با توجه به شرایط شغلی‌شان، دچار اختلال شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی