[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

با برگزاری مسابقات منطقه‌ای به دنبال کشف بهترین استعدادها هستیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت ژیمناستیک فارس گفت: سالن ژیمناستیک استاد حسین اعظمی ‌پس از بازسازی هم اکنون آماده ارائه خدمات به قهرمانان و ورزشکاران نخبه و مستعد است. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سیدکمال پاک‌فطرت با بیان اینکه ژیمناستیک ورزش پایه محسوب می‌شود، در بیان تشریح برنامه‌های هیئت استان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته توسط مدیریت جدید هیئت و همچنین کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان در چهارماه گذشته، بررسی‌ها نشان داد شرایط مناسبی در بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ژیمناستیک استان وجود ندارد و باید به فکر توسعه زیرساخت‌ها باشیم تا این رشته ورزشی شاد و مفرح از تک‌ستاره‌ای خارج شده و به صورت همگانی گسترده‌تر شود و قهرمانان بیشتری از فارس در تیم‌های ملی حضور پیدا کنند.
وی تصریح کرد: متأسفانه در گذشته مدیران ورزش استان توجه خوبی به توسعه ژیمناستیک نداشته‌اند و در حال حاضر تنها جایگاه ژیمناستیک شیراز سالن استاد اعظمی است که همه هجمه‌های هیئت در این مکان خلاصه می‌شود؛ به همین خاطر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توجه به باشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده ایم.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان در ادامه صحبت‌هایش در بخش توسعه زیرساخت‌ها توضیح داد و گفت: با توجه به مشکلات مالی موجود در کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه غرب، نمی‌توان از دولت انتظار احداث یک سالن جدید را داشت؛ به همین خاطر باید از وضعیت موجود استفاده بهینه کرد تا روند پیشرفت و ارتقای ژیمناستیک فارس گسترده تر شود.
پاک‌فطرت با بیان اینکه استفاده از مربیان کاربلد در باشگاه‌ها و استعدادیابی از رده‌های پایه مهم‌ترین اولویت برنامه‌های هیئت است، اظهار داشت: با توجه به اینکه سالن استاد اعظمی ‌نیاز به تعمیرات داشت، به صورت نیمه‌تعطیل درآمد و پس از بازسازی از اول آذرماه کار خود را با حضور قهرمانان و ورزشکارانی که از یک سال گذشته ژیمناستیک را در همین سالن آموزش دیده بودند، آغاز کرد.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان درباره تعطیلی این سالن در دوماه گذشته و نگرانی‌های خانوادها از عدم آموزش فرزندانشان در این مجموعه توضیح داد و گفت: در زمان تعمیرات، فقط ورزشکارانی که قصد اعزام به مسابقات کشوری را داشتند از تجهیزات این سالن جهت تمرین و آماده‌سازی استفاده می‌کردند و امکانات ما برای آموزش بچه‌های تازه‌وارد کافی نبود. به همین خاطر به خانواده‌ها این موضوع را اطلاع‌رسانی کردیم تا در این مدت زمان کوتاه با هیئت همکاری داشته باشند.
وی درباره شرایط فعلی سالن اعظمی ‌توضیح داد و گفت: در حال حاضر قهرمانان و مستعدانی که از یک سال گذشته از این سالن در جهت آموزش استفاده کرده‌اند کماکان در اختیار آنان قرار دارد؛ اما افرادی که از این تاریخ به بعد قصد حضور در رشته ورزشی ژیمناستیک استان را داشته باشند، با هماهنگی و نظارت مستقیم هیئت به باشگاه‌های خصوصی و زیر نظر مربیان مجرب ارجاع داده می‌شوند که این اتفاق در توسعه و رشد باشگاه‌ها بسیار تأثیرگذاراست و خانواده‌ها هیچ گونه نگرانی از این موضوع نداشته باشند.
سیدکمال پاک‌فطرت در پاسخ به سوالی مبنی بر توجه هیئت به شهرستان‌ها نیز توضیح داد و گفت: شهرستان‌های مرودشت، استهبان، نی‌ریز و جهرم حرکت بسیار خوبی در ژیمناستیک داشته‌اند و با توسعه اماکن ورزشی در اکثر مناطق استان توسط اداره کل ورزش و جوانان فارس، این ورزش نیز شرایط بهتری پیدا کرده است؛ اما به دلیل اینکه تهیه تجهیزات ژیمناستیک هزینه‌های سنگینی دارد، متأسفانه نمی‌توان در همه شهرستان‌ها این هیئت را فعال کرد. اما کار استعدادیابی در سراسر استان توسط نیروهای هیئت در حال انجام است و با برگزاری مسابقات منطقه‌ای به دنبال کشف بهترین استعدادهای این ورزش هستیم و ان‌شاءالله در آینده نزدیک ژیمناستیک فارس را در کشور و میادین بین‌المللی با نمایندگان بیشتری شاهد باشیم.
وی در پایان با گرامیداشت یاد اساتید و رؤسای اسبق هیئت ژیمناستیک فارس، مرحومان استاد حسین اعظمی ‌و استاد نادر توانا، خدمات آنان را در جهت توسعه این رشته ورزشی مفرح و مادر ارج نهاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی