[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

روحانی: من هم روز جمعه فهمیدم که بنزین سهمیه‌بندی شده ، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور گفت: عده‌ای مزدور، وابسته و اوباش حتی به مدرسه دخترانه هم رحم نکردند و مردم بهترین پاسخ را به آنها دادند.
رئیس‌جمهور اضافه کرد: مردم برای کشور و نظام و امنیت خودشان،‌ برای ناموس و استقلالشان واقعاً فداکار هستند. چگونه این مردم دشمن را مأیوس کردند. حالا ما به خاطر اطلاعاتی که داریم مقداری بیشتر از مردم بدانیم که دشمن چه سرمایه‌گذاری عظیمی ‌برای این مسئله کرده بودند، آنها 2 سال آموزش دادند، پول می‌فرستادند، بمباران تبلیغاتی کردند و از سوی دیگر فشار اقتصادی وارد کردند تا مردم را عصبانی کند و آنها را به خیابان بفرستند. آرزوهایی داشتند و فکر می‌کردند اگر حادثه‌ای پیش بیاید کار نظام تمام است.
روحانی با اشاره به موضوع سهمیه‌بندی بنزین گفت: در شب جمعه این طرح اجرا شد و روز جمعه اصلاً در این فاز نبودند که چه خبر است. از غروب جمعه برخی حرکت‌ها مشاهده شد. اینها با همه قدرت از شب شنبه وارد عمل شدند، با همه توان و قدرت. فکر می‌کردند ماه‌ها طول می‌کشد و جنگ داخلی راه می‌افتد. فکر کرد‌ند با آتش زدن و اموال مردم را خرد کردن، می‌توانند استقلال و آزادی را از مردم بگیرند و مردم را تسلیم کنند. مردم با صراحت و با عملشان نشان دادند که این ملت در برابر فشار و توطئه خارجی تسلیم نخواهد شد. حال ممکن است نقد داشته باشند و درست هم باشد و حقشان هم است نصحیت و بیان کنند؛ اما اینکه عده‌ای بخواهند از شرایط به وجود آمده سوءاستفاده کرده و امنیت را دچار خدشه کنند، نمی‌شود. آنها حتی به مدرسه دخترانه هم رحم نکردند. وقتی عده‌ای مزدور، وابسته و اوباش چنین رفتار می‌کنند و بهترین پاسخ را مردم دادند.
وی اضافه کرد: البته نیروهای امنیتی و انتظامی‌ و وزارت اطلاعات و بسیج و سپاه و ارتش هم در صحنه هستند؛ ولی مشت گره کرده مردم و قدرت ملی را حضور مردم نشان داد.
روحانی ادامه داد: موضوع بنزین را به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم. این را من به وزیر کشور گفتم این مصوبه و تصمیم ما است. گفتم اجرایش با شما و صداوسیما، بروید و به من هم نگویید و هر وقت شما مناسب دیدید بروید و اجرا کنید. شبی که اجرا شد من هم نمی‌دانستم که این هفته است یا آن هفته. گفته بودم که هر شبی مناسب بود اجرایش کنید.
روحانی گفت: من هم صبح جمعه فهیدم قیمت تغییر کرده؛ چون به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم، البته قیمت در سران سه قوه مصوب شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی