[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

عضویت رئیس دانشگاه پیام‌نور فیروزآباد در شورای سیاست‌گذاری دانشگاه‌های جهان اسلام ، روزنامه شیراز نوین

دکتر داد اله بهمند، رئیس دانشگاه پیام نور فیروزآباد طی حکمی ‌به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به مدت چهار سال منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه پیام نور فیروزآباد، دکتر داداله بهمند رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد طی حکمی ‌از سوی دبیر کل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به مدت چهار سال منصوب شد. در این حکم آمده است: با عنایت به لزوم بهره‌مندی از تجارب ارزشمند و نظرات عالمانه و متعهدانه حضرت‌عالی در عرصه بین‌الملل و نقش راهبردی جنابعالی در تحقق اقتدار علمی ‌و فناوری هوشمندانه جمهوری اسلامی ‌ایران در جهان اسلام و نیز بهره‌گیری از خرد جمعی در حوزه راهبردی شبکه، جنابعالی به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به مدت چهار سال منصوب می‌گردید. امید است که با حضور ارزشمند خود در جلسات این شورا و نیز همکاری‌های مستمر در تحقق اهداف این شبکه ما را یاری نمایید.
گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، يکی از شبکه‌های سيزده‌گانه و تنها شبکه دانشگاهی ذيل کميته همکاری‌های علمی و فناوری کامستک است که کميته مذکور، خود ذيل سازمان همکاری‌های اسلامی، دومين سازمان بين‌المللی بعد از سازمان ملل با 57 کشور عضو است و جمهوری اسلامی ايران، ميزبان آن است. طرح امکان‌سنجی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام توسط دانشگاه پیام‌نور تهیه گردید که این طرح در چهاردهمین اجلاس عمومی ‌کمیته دائمی ‌همکاری‌های علمی ‌و فناوری (COMSTECH) سازمان تعاون اسلامی ‌(OIC) در تاریخ 23 دی‌ماه 1389 در شهر اسلام‌آباد جمهوری اسلامی ‌پاکستان تصویب شد.
بر اساس طرح پیشنهادی، این شبکه، سازمانی خودگردان، غیرسیاسی، غیرانتفاعی با رویکرد بین‌المللی و تحت چترحمایت کامستک است و برای تحقق، پایش و ارزیابی اهداف ذکرشده در اساسنامه خود تشکیل ‌شده است.
 لازم به ذکر است هدف از راه‌اندازی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه‌های کشورهای اسلامی ‌بوده که با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشورهای عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و علاوه بر اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها، زمینه انجام پروژه‌های مشترک برای اعضا را فراهم می‌سازد.
همچنین دانشگاه‌هایی که خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی خود را به‌صورت الکترونیکی و مجازی در حیطه جهان اسلام ارائه می‌دهند، می‌توانند در این شبکه دانشگاهی عضویت داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی