[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

نظارت شهرداری بر کنترل قیمت کالاها، روزنامه شیراز نوین

نظارت و تشدید بازرسی بر کالاها و خدمات با هدف مهار گرانی، سازمان‌ها و تشکل‌های مختلف را به تکاپو واداشته که شهرداری شیراز نیز به این روند پیوسته و این نظارت را متوجه بازارچه‌های میوه و تره‌بار خود کرده است. محمدرسول عباسی، مدیرعامل سازمان مشاغل شهری شهرداری شیراز روز چهارشنبه در این زمینه گفت: نظارت اصلی بر قیمت‌های واحدهای صنفی بر عهده تعزیرات حکومتی است؛ اما سازمان مشاغل شهری می‌تواند در زمینه گران‌فروشی واحدهای صنفی عرضه میوه و تره‌بار بر بازارچه‌های شهرداری شیراز نظارت کند.
وی در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: نظارت بر کیفیت خدمات و قیمت‌گذاری واحدهای میوه‌فروشی ۲۸ بازارچه شهرداری شیراز از ابتدای هفته جاری با شدت بیشتری انجام گرفته است.
عباسی ادامه داد: شهروندان شیرازی می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۳۷ گران‌فروشی میوه‌فروش‌های واقع در بازارچه‌های شهرداری را گزارش کنند تا سریعاً به آن رسیدگی شود. وی اضافه کرد: اتحادیه بارفروشان شیراز یکشنبه هر هفته نرخ‌گذاری میوه و تره‌بار را انجام می‌دهد که میوه‌فروشی‌های بازارچه‌های شهرداری شهر شیراز مجاز هستند با لحاظ سود ۵درصد نسبت به فروش اقلام خود اقدام کنند. مدیرعامل سازمان مشاغل شهری شهرداری شیراز عنوان کرد: ۸ ناظر و مدیر بازارچه را تعیین کرده‌ایم که از ابتدای هفته جاری با شدت بیشتری بر نرخ‌گذاری قیمت‌های واحدهای میوه‌فروشی نظارت می‌کنند. عباسی گفت: در حال حاضر ۷ مدیر بازارچه و یک ناظر روزانه بر قیمت واحدهای میوه و تره بار فروشی ۲۸ بازارچه شهرداری شیراز نظارت می‌کنند. وی ادامه داد: نصب برچسب قیمت، پوشیدن روپوش توسط عوامل فروش میوه و تره بار و همچنین تمیز بودن غرفه از جمله موارد دیگری است که همه واحدها ملزم به رعایت آن هستند و به صورت روزانه تمام این موارد کنترل می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی