[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

اخلالگران بازار در امان نخواهند بود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر بازار در روزهای اخیر، خاطرنشان کرد که برخورد با گران‌فروشی و گران‌فروشان، قاطع و شدید خواهد بود. علی مبشری چهارشنبه ۶ آذر گفت: برای نظارت بر بازار و برخورد با گران‌فروشی احتمالی ناشی از افزایش قیمت بنزین، گشت‌های نظارتی با همکاری اتاق اصناف و بازرسی سازمان صمت تشدید خواهد شد و ان‌شاءالله نظارت‌ها به نحوی پیش خواهد رفت که شاهد افزیش قیمت‌ها نباشیم. وی با اشاره به اینکه بازرسی از همه صنوف، انبارها و تولیدکنندگان انجام خواهد شد، اضافه کرد: قانون‌گذار برای سودجویانی که با سوءاستفاده از شرایط موجود اقدام به احتکار کالا یا به هر نحوی اخلال در بازار می‌کنند، مجازات سنگینی پیش‌بینی کرده و پرونده‌های متخلفان نیز با سرعت و جدیت رسیدگی می‌شود. مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از افزایش ساعات حضور گشت‌های سیار تعزیرات تا ساعت ۲۱ خبر داد و گفت: اکیپ‌های نظارتی همچنین در ساعات اولیه صبح در میادین میوه و تره بار حضور خواهند داشت و با تخلفات در این حوزه برخورد خواهند کرد. مبشری با بیان اینکه سهمیه‌بندی بنزین به نحوی انجام شده که آثار تورمی ‌نداشته باشد، افزود: مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند و در صورت مشاهده هر گونه گران‌فروشی مراتب را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و تلفن گویای ۱۳۵ تعزیرات که به طور شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌ها و شکایات است، اعلام کنند.
انجام ۱۳۰۰ بازرسی در آبان‌ماه
وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در آبان‌ماه امسال، گفت: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان به همراه بازرسان سازمان صمت، استاندارد، جهاد کشاورزی و شبکه‌های بهداشت بیش از ۱۳۰۰ بازرسی را در آبان ماه انجام داده‌اند.
مبشری با اشاره به اینکه این بازرسی‌ها از واحدهای صنفی، انبارها، کارخانه‌های تولیدی، میادین میوه و تره‌بار، کشتارگاه‌ها و مرغداری‌ها و دیگر صنوف و با هدف پیشگیری از وقوع تخلف انجام شده است، افزود: تعداد ۸۶ اکیپ بازرسی در این رابطه فعال است. وی خاطرنشان کرد: در این بازرسی‌ها به ۵۱۴ واحد تذکر داده شده و ۲۸۳ پرونده تخلفات نیز تشکیل و به شعب تعزیرات حکومتی استان ارسال و در پی آن متخلفان به جریمه ۹۰۰ میلیون ریالی در حق دولت محکوم شده‌اند.
جریمه یک شرکت وارد کننده متخلف
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از محکومیت شرکت وارد کننده تجهیزات صنایع فولادی به علت عدم ایفای تعهدات ارزی خبر داد.
مبشری در خصوص جزئیات این پرونده گفت: با شکایت یک بانک دولتی از یک شرکت وارد کننده تجهیزات صنایع فولادی، پرونده‌ای در شعبه ۴ تعزیرات استان تشکیل شده که با احضار مدیرعامل شرکت به تعزیرات و بازجویی از وی، تحقیقاتی پیرامون موضوع انجام شد. مبشری افزود: طبق بررسی‌ها مشخص شد که شرکت مذکور به بهانه وارد کردن تجهیزات صنایع فولادسازی، مبالغ هنگفتی ارز دولتی دریافت کرده اما به تعهد خود عمل نکرده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با اشاره به محرز شدن تخلف این شرکت اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات، شعبه رسیدگی کننده حکم به استرداد ۹۰۰ هزار یورو و ۵ میلیون یوان معادل ارز دریافتی شرکت مذکور به بیت المال و تعلیق کارت بازرگانی مدیرعامل آن صادر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی