[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

شرایط برای حضور تمام گرایش‌های سیاسی در انتخابات فراهم شود، روزنامه شیراز نوین

عاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: امیدواریم در روزهای باقیمانده تا انتخابات دوم اسفند ۹۸ شرایط و فضا برای حضور تمام جریان‌ها و گرایش‌های سیاسی در این انتخابات فراهم شود.
به گزارش ایرنا، سید احمد احمدی‌زاده، افزود: یکی از خواسته‌ها و موارد مورد تأکید نظام و رهبر معظم انقلاب، مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات است که چنانچه شرایط به گونه‌ای فراهم شود که تمام طیف‌های سیاسی بتوانند نیروهای توانمند خود را وارد عرصه رقابت کنند، مشارکت حداکثری مردم نیز رقم خواهد خورد. او ادامه داد: قطعاً تعداد کاندیداهای نمایندگی مجلس در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر خواهد بود که همین تعدد داوطلبان نمایندگی می‌تواند به بالا رفتن مشارکت کمک کند. وی بیان کرد: بر همین اساس در استان فارس برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و همراه با حضور حداکثری مردم فراهم شده و امیدواریم با همکاری و همراهی عوامل اجرایی و نظارت شاهد تحقق این مهم باشیم. رئیس ستاد انتخابات استان فارس اظهار داشت: همچنین آموزش‌های لازم به فرمانداران و بخشداران استان نیز ارائه شده و میزان و سطح آمادگی استان برای برگزاری این انتخابات روز به روز بیشتر می‌شود.
احمدی‌زاده، با اشاره به پیگیری و رصد تخلفات انتخاباتی در شورای پیشگیری به ریاست رئیس کل دادگستری استان گفت: فرمانداری‌ها و هیئت بازرسی هم گزارش‌ تخلفات را به ستاد پیشگیری ارائه می‌دهند. وی ادامه داد:‌ مجلس شورای اسلامی ‌عرصه تصویب و اصلاح قوانین و نظارت بر اجرای آنها است و بر همین اساس داوطلبان نمایندگی مجلس باید بیش از سایرین قانون را رعایت کنند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ‌از یکشنبه دهم آذرماه ۹۸ تا شنبه شانزدهم همین ماه (یک هفته) فرصت دارند تا با مراجعه به مراکز حوزه‌های انتخابیه اقدام به نام‌نویسی کنند. احمدی‌زاده افزود: نام‌نویسی از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر (۱۰ ساعت) ادامه خواهد داشت و داوطلبان هنگام مراجعه باید کارت ملی، شناسنامه، عکس، مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن و کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی به همراه داشته باشند. وی اظهار داشت: بر اساس قانون، تمام جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند. او ادامه داد: مدارک تحصیلی که توسط داوطلبان نمایندگی مجلس ارائه می‌شود باید به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی‌ و مدارک حوزوی به تأیید مرکز مدیریت حوزه علمیه قم رسیده باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی