[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

خسارت ۲۰۰ میلیاردی اغتشاشگران روی دست شهر شیراز ، روزنامه شیراز نوین

یکصد و یازدهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز در صحن شورا برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما، در این جلسه علنی از اعضای فعال مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در اجرای طرح همیار مهربان ترافیک شیراز تجلیل شد.
اعضای این شورا از غلامرضا ترنج زرد، محمدحسن خلیفه، محمدرضا افخمی، عیسی جوکار، حسین مرادی، علی رضا جوکار، عبدالله آتشی، عبدالعظیم دهقانی، محمدهادی حقیقی‌خواه و غلامرضا تجلی به عنوان همیار مهربان ترافیک تجلیل کردند.
طرح همیار مهربان ترافیک یکی از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز است که از بین ۳۰۰ نیروی آموزش‌دیده همیار تعداد ۱۴۰ نفر فعال در سطح شهر شیراز به صورت داوطلبانه مشغول فعالیت هستند که در گره‌گشایی، روان‌سازی و همچنین ترویج فرهنگ ترافیک سهم بسزایی دارند.
فعالان داوطلب در این طرح همه روزه در یکی از چهارراه‌های پرتردد و همچنین در سطح شهر اقدام به گره‌گشایی ترافیک می‌کنند.
این طرح چهارساله توسط مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در حال اجراست.
فرماندهی راهور استان فارس، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری شیراز و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس نهادهایی هستند که با این طرح همکاری می‌کنند.
آیین‌نامه اجرایی جشنواره شهروند برگزیده شیراز تصویب شد
 طرح دوفوریتی جمعی از اعضا مبنی بر الزام شهرداری به بازنشستگی کارکنان با ۳۵ سال و بیشتر سابقه خدمت تا پایان سال 98 در یکصد و یازدهمین جلسه صحن علنی این شورا به تصویب رسید. با تصویب این طرح، شهرداری شیراز ملزم است به منظور بهره‌گیری از نیروهای جوان و امکان استفاده از نیروهای با توان بهتر نسبت به بازنشست کردن همه کارکنان با سابقه ۳۵ سال خدمت و بیشتر، برابر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان سال ۹۸ اقدام و گزارش آن را هر سال به شورای شهر ارائه کند. مطابق مفاد این طرح، همه کارکنانی که سوابق آنها به ۳۵ سال خدمت می‌رسد، بلافاصله بازنشست خواهند شد.
در این جلسه همچنین اعضای شورای اسلامی ‌شهر شیراز طرح یک فوریتی اصلاح بند ۲ مصوبه معافیت تأمین پارکینگ اماکن مربوط به فعالیت‌های گردشگری در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز را برای بررسی کارشناسی به کمیسیون گردشگری و زیارت شورا ارجاع دادند.
در یکصد و یازدهمین صحن علنی شورا، اصلاحات کمیسیون تلفیق در خصوص آیین‌نامه اجرایی جشنواره شهروند برگزیده با موافقت اعضای شورای اسلامی‌ شهر شیراز همراه و این آیین‌نامه با ۱۰ ماده و ۲۱ تبصره، تصویب شد.
با تصویب این آیین‌نامه، به شهرداری اجازه داده می‌شود نسبت به انتخاب شهروندان برگزیده در سرفصل‌های مختلف اقدام کند.
در بخشی از این لایحه، با تأکید بر اهمیت کاهش هزینه و ایجاد علاقه در بین شهروندان به منظور مشارکت در امر نگهداری شهر، معرفی و الگوسازی از افرادی را که به نوعی بخشی از وقت خود را صرف شهر و همشهریان خود در مسیر رفع نواقص و کمک به مدیران شهری در اداره‌ی بهتر شهر می‌کنند، به عنوان یکی از راهکارهای این هدف قلمداد شد. همچنین به منظور ترویج این تفکر و استفاده از ظرفیت این‌گونه شهروندان، قدردانی از خدمات شهروندان برگزیده مورد تأکید قرار گرفت.
در ادامه، دو طرح هیئت رئیسه شورا با عنوان «سیاست‌ها و برنامه‌های سال سوم شورای اسلامی ‌شهر شیراز» و «شرح وظایف تفصیلی شورای اسلامی‌ شهر شیراز» نیز برای بررسی کارشناسی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
در آخرین دستور کار این جلسه، طرح کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز مبنی بر نحوه‌ کمک مالی شهرداری در مرمت و بهسازی سرویس‌های بهداشتی و نظارت داخلی مساجد برای بررسی کارشناسی و تهیه آیین‌نامه توسط شهرداری به کمیسیون سلامت ارجاع شد.
عضو شورای شهر شیراز مطرح کرد: خسارت 200 میلیاردی اغتشاشگران روی دست شهر شیراز
محمدتقی تذروی در یکصد و یازدهمین جلسه صحن علنی شورا شهر شیراز با بیان اینکه نیروهای مسئولیت‌پذیر بسیج در هشت سال دفاع مقدس بسیار جوانمردانه خوش درخشیدند و توانستند به اسلام و انقلاب خود ادای دین کنند، ابراز داشت: نیروهای بسیج بعد از دفاع مقدس افتخارات فراوان آفریدند و در عرصه‌های فرهنگی، سازندگی، خدماتی و امنیتی شکوفا شدند.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: نیروهای مخلص بسیج از قشر زحمت کش جامعه هستند و همه آنها به نوبه خود در فشارهای اقتصادی فراوان به سر می‌برند، اما محکم ایستادند تا امنیت کامل برقرار شود. وی افزود: به عنوان یک بسیجی و نماینده مردم در شورای اسلامی‌ شهر شیراز، از زحمات بسیجیان که در کنار مردم بودند و اجازه ندادند امنیت جامعه، چه از لحاظ مالی و جانی به خطر بیفتد تشکر و قدردانی می‌کنم.
این عضو شورا خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر شهر شیراز متأسفانه شاهد تخریب اموال عمومی‌ و خسارت فراوان به مراکز دولتی و خصوصی توسط افراد فرصت‌طلب و سودجو بودیم که منجر به خسارت بیش از 200 میلیارد تومان به اموال خدماتی شهرداری شد، شهرداری باید این هزینه را از درآمد حاصل از جیب مردم پرداخت کند.
وی گفت: از نمایندگان شهرستان شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌درخواست دارم که در قالب یک طرح دو فوریتی از دولت بخواهند که از درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین نسبت به جبران خسارات وارده اقدام کند. همچنین از تمام مسئولان و مدیران دستگاه‌هایی که خسارت دیده‌اند می‌خواهم که در بازسازی و اصلاح مکان‌ها و تأسیسات آسیب‌دیده نهایت دقت، درایت و سرعت را به خرج دهند تا به زیباسازی و چشم‌نواز بودن این مکان‌ها و همچنین تسریع در ارائه خدمات بینجامد.