[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

با قطعی اینترنت مشتریان خارجی را از دست دادیم، روزنامه شیراز نوین

سهام‌دار و مدیر برنامه‌های راهبردی سامانه چیگِل، از شرکت‌های دانش‌بنیان فارس گفت: هرچند با تدابیر پیش‌بینی شده از قطعی اینترنت در داخل کشور ضربه زیادی نخوردیم؛ اما با قطعی اینترنت مشتریان خارجی خود را از دست دادیم.
به گزارش ایرنا، فرزانه دانشمند افزود: با توجه به اینکه سرورهای سامانه چیگل را به شبکه ملی اطلاعات انتقال داخلی داده بودیم، با قطعی اینترنت سرورها از دسترس خارج نشد.
وی ادامه داد: با محدودیت‌هایی در حوزه کاری خود برای فعالیت مواجه هستیم؛ اما پیش‌بینی‌های قبلی باعث شد کمترین آسیب را با قطعی اینترنت داشته باشیم.
مدیر برنامه‌های راهبردی سامانه چیگل همچنین به اثرات روانی قطعی اینترنت اشاره کرد و گفت: این اقدام باعث شد چند روز فعالیت‌هایمان را تعطیل کنیم و با این تعطیلی هیچ‌کس نیست که بگوید ضرر نکرده‌ام.
دانشمند افزود: با توجه به اینکه سامانه چیگل در حوزه صادرات فعال است، روزانه از ۴۵ کشور بازدید داشتیم و قطعی اینترنت باعث شد در خارج از کشور سامانه دیده نشود. وی ادامه داد: نزدیک به ۱۰ روز سامانه چیگل در بیرون از ایران در دسترس نبود و این به مجموعه ما ضرر زد؛ چرا که روزانه حداقل ۱۰۰ بازدید از ۴۵ کشور داشتیم.
سامانه چیگل (Marketplace) تنها سامانه اینترنتی فروش داخلی و صادرات خرد و عمده کالاهای ایرانی در سراسر جهان است که توسط شرکت دانش بنیان پیک فرزانه پویان، مستقر در پارک علم و فناوری استان فارس با نام تجاری چیگِل و با شعار «کالای ایرانی برای ایرانی و کالای ایرانی برای جهان» در قالب یک پروژه ملی و بین المللی راه‌اندازی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی