[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

کلاهبرداری از طریق سایت کاربرمحور، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان گفت: فردی که با درج آگهی فروش حیوانات خانگی زیر قیمت در یکی از سایت‌های آگهی‌محور از شهروندان با دریافت بیعانه کلاهبرداری می‌کرد، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ حشمت سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری در یکی از سایت‌های آگهی محور، تیمی ‌از کارشناسان و کارآگاهان زبده پلیس فتا برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. سرهنگ سلیمانی افزود: در بررسی اظهارات شاکی، مشخص شد که برای خرید حیوان خانگی به یکی از سایت‌های آگهی محور مراجعه و پس از ملاحظه قیمت پایین، بلافاصله با فرد فروشنده تماس گرفته و برای از دست ندادن معامله، مبلغ 12 میلیون ریال به حساب وی واریز می‌کند. پس از آن، فرد کلاهبردار گوشی خود را از دسترس خارج و آگهی خود را از روی سایت برمی‌دارد. وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با  اقدامات فنی در فضای مجازی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی، فرد کلاهبردار را شناسایی و دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه متهم در اعترافات خود هدف از انجام این‌گونه اقدامات، انگیزه مالی اعلام کرد، افزود: شهروندان هرگز فریب این‌گونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
این مقام انتظامی ‌از شهروندان درخواست کرد در خصوص تقاضا از سایت‌های خرید و فروش، دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  اعلام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی