[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

حمایت از باشگاه‌های خصوصی، رمز قهرمانی در ژیمناستیک، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تأکید بر اینکه هیئت‌ها باید باشگاه‌های خصوصی را تقویت کنند، گفت: هیئت ژیمناستیک فارس باید در راستای حمایت از باشگاه‌های خصوصی گام بردارد تا کسانی که در ابتدای راه هستند، از طریق این باشگاه‌ها رشد کنند و به عرصه قهرمانی وارد شوند.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، اعضای هیئت ژیمناستیک فارس و شیراز در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان فارس بر ضرورت هم‌افزایی، نخبه‌پروری، افزایش تعامل بین ورزشکاران پیشکسوت و ورزشکاران جوان با هیئت‌ ژیمناستیک و نیز توسعه امکانات با تکیه بر بخش خصوصی تأکید کردند.
حیدرعلی کامیاب در این نشست ورزش ژیمناستیک را ورزشی پایه دانست و گفت: دیگر رشته‌های ورزشی برای کسب موفقیت از اساس باید با ورزش ژیمناستیک آشنا باشند و از این رهگذر به دیگر ورزش‌ها ورود کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس ابراز داشت: اقدامات وسیعی در دو دوره دولت تدبیر و امید در حوزه ورزش صورت گرفته است و موفقیت‌های امروز و نیز ارائه خدمات در رشته‌های مختلف با توجه به حمایت دولت حاصل شده است.
وی با اشاره به سبقه فعالیت هیئت ژیمناستیک فارس، آن را از هیئت‌های قدیمی برشمرد و ادامه داد: ورزشکارانی همچون سعیدرضا کیخا در این رشته مدال‌های رنگارنگ جهانی کسب کرده‌اند که سرآمد ورزشکاران فارس به شمار می‌روند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بیان کرد: با توجه به اینکه تلاش برای توسعه ورزش ژیمناستیک از دیرباز صورت گرفته است، در دوره‌ کنونی نیز همت مدیران و دست‌اندرکاران باید بر اشاعه این ورزش باشد و در این راستا به تلاش ‌و دلسوزی و همراهی همه مربیان، داوران و ورزشکاران نیاز است.
وی به موضوع استعدادیابی نیز اشاره کرد و گفت: پرورش قهرمانان جز با نخبه‌پروری و استعدادیابی در سراسر استان میسر نمی‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: مشکلات در حوزه ورزش فارس با کار و تلاش و همدلی بیشتر در هیئت‌ها صورت می‌گیرد و در این راه باید از موازی‌کاری‌ها دوری جست.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در این دیدار با اشاره به اینکه گسترش خدمات ورزشی از سوی اداره کل ورزش و جوانان باعث دسترسی آسان مردم به فضاهای ورزشی شده است، افزود: این امر به ویژه در شهرستان‌ها باعث استعدادیابی و پیشبرد اهداف ورزشی استان شده است.
سالن تخصصی استاد اعظمی سرمایه‌ جامعه ژیمناستیک فارس است
سید کمال پاک‌فطرت عنوان کرد: سالن تخصصی استاد اعظمی از سرمایه‌های جامعه ژیمناستیک فارس است و با آنکه در شیراز قرار دارد باید بتواند به ورزشکاران سراسر استان خدمات ارائه کند.
وی با تأکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌ها به منظور تقویت ورزش قهرمانی به‌خصوص در رشته ژیمناستیک بیان داشت: فعالیت و گسترش هر ورزش در گرو فعال‌‌کردن و حمایت از باشگاه‌هاست، باشگاه‌هایی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند در این زمینه شایان توجه هستند.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در ادامه به تحولات اجرایی در این ورزش اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ژیمناستیک ورزش مادر محسوب می‌شود، باید تغییر و تحولاتی در نحوه ارائه خدمات به ورزشکاران ارائه می‌شد که این اقدام با تأکید بر سودرسانی حداکثری به جامعه ژیمناستیک صورت پذیرفته است.
پاک‌فطرت همچنین با اشاره به اینکه بانوان بسیاری در رشته ژیمناستیک فعالیت می‌کنند، خواستار توسعه امکانات و فضای ورزشی برای پرورش مربیان، داوران و قهرمانان این حوزه شد.
بحران‌آفرینان داخلی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند
حیدرعلی کامیاب همچنین پیش از ظهر دیروز، چهارشنبه در جلسه کارکنان اداره ورزش و جوانان با اشاره به اتفاقات روی داده در هفته گذشته و آسیب دیدن بخشی از زیرساخت‌های ورزشی استان نظیر ساختمان معاونت فرهنگی و امور جوانان افزود: آنهایی که با آتش زدن و تخریب اماکن و امکانات شهری کشور را به سمت بحران پیش بردند، دلشان برای مردم نمی سوزد.
وی با بیان اینکه تخریب و آسیب رساندن به اماکن و زیرساخت‌ها یعنی وارد کردن هزینه به جیب مردم گفت: هیچ انسان عاقلی باور نمی‌کند کسانی که جاده صاف کن و اجرا کنندگان تصمیمات اتاق فکر منافقان و معاندان نظام هستند، گوشه‌ای از ذهن و فکرشان مشغول مردم و مشکلات آن ها باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر هوشیار بودن مردم و جدایی صف معترضان به افزایش نرخ بنزین با آشوبگران افزود: رفتارهای آشوبگران در48 ساعت نشان داد که برقراری امنیت در کشور چه نعمت بزرگی است.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت هایش سوءاستفاده از بصیرت، هوشیاری و غیرت مردم در مواجه با اتفاقات هفته گذشته را گناهی نابخشودنی و اقدام برای تحقق توطئه دشمن علیه نظام و کشور دانست و افزود: هیچ وجدان بیدار و عقل سلیمی نمی‌تواند منکر اقدامات این دولت در شرایط سخت تحریم باشد.
وی با اشاره به اقدامات دولت طی 6 سال گذشته گفت: مقایسه عملکرد این دولت در حوزه‌های مختلفی نظیر آب، راه، گاز و... افزود: مگر کسی می‌تواند آمارهای مستندی که نشان دهنده عملکرد دولت در حوزه های مختلف عمرانی است را انکار کند؟
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ساخت و احداث یک و نیم میلیون مترمربع فضای ورزشی طی 5 سال، افزایش 100 درصدی تعداد باشگاه‌های خصوصی استان طی 5 سال، تأمین حداقل‌های ورزشی در اکثر روستا های استان و... را تنها بخشی از عملکرد دولت در حوزه‌های ورزش دانست و گفت: سیاه‌نمایی در فضای کنونی نتیجه‌ای جز یأس و ناامیدی برای مردم ندارد.
وی انتشار یأس و ناامیدی در جامعه را عامل تحقق نقشه‌های دشمنان نظام و انقلاب دانست و با غیراخلاقی دانستن این اقدام گفت: بخش عمده ای از کسانی که امروز در جامعه با سیاه نمایی های خود مردم را از نظام و خدمات دولت ناامید می کنند، فراموش کرده‌اند طی 8 سالی که دولت در دست آن‌ها بود و نفت را با قیمت های افسانه ای به فروش می‌رساندند، نه ورزشگاه پارس در این استان تکمیل شد و نه آجری روی آجر ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز گذاشته شد.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر اینکه فضای کنونی کشور نیازمند وحدت است، با انتقاد مجدد از کسانی که خواسته یا ناخواسته این وحدت را خدشه دار می‌کنند، گفت: مردم برای نشان دادن پشتیبانی خود از نظام و پاسخ دادن به اقدامات آشوبگران به خیابان ها می آیند؛ اما در کمال تعجب و ناباوری برخی رسانه ها از جمله رسانه ای که قرار است ملی باشد، با گزینشی کردن برخی تصاویر اقدام به تخریب دولت می کند.
کامیاب این اقدام را منافی با منافع ملی دانست و گفت: به جرأت می‌توان گفت این دولت صبورترین و بردبارترین دولت پس از انقلاب است.
وی با بیان اینکه تدابیر شورای تأمین استان در اتفاقات هفته گذشته در استان فارس باعث شد دامنه توطئه ای که دشمنان طراحی کرده بودند گسترده شود، افزود: وقتی آتشی افروخته شود تر و خشک با هم می‌سوزند.
وی قربانی شدن برخی شهروندان در بروز فتنه های این چنینی آرمان و هدف طراحان این‌گونه توطئه‌ها دانست و افزود: اعضای شورای تأمین استان با شناخت کامل از زوایای گوناگون برخی معاندان و منافقان برای سوءاستفاده از اعتراضات مردمی نسبت به افزایش نرخ بنزین داشتند توانستند جلوی بروز اتفاقات ناگوار را در استان بگیرند.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به صحبت‌های سخنگوی دولت و برخی از شخصیت های نظامی و امنیتی کشور د ر خصوص حجم و زوایای مختلف نقشه دشمنان نظام برای ایجاد آشوب در هفته گذشته افزود: دقت عمل و زمان سنجی و تدبیر دستگاه امنیتی و شورای تأمین باعث شد تا این نقشه ها نقش بر آب شود.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به فضای مجازی و ظرفیت های موجود در آن گفت: باید با ایجاد فرهنگ استفاده از این فضا و باز کردن باب گفت و گوهای مستند اقدامات دولت و نظام را برای آحاد مردم اطلاع‌رسانی کرد.
وی با بیان این که دانستن حق مردم و شفاف سازی وظیفه دولتمردان است، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در طول 6 سال گذشته قیمت بنزین را افزایش نداده است؛ اما در شرایط کنونی چاره‌ای جز افزایش قیمت برای دولت باقی نمانده بود.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس استفاده از عبارت تروریست اقتصادی برای طراحان و مجریان تحریم های ناجوانمردانه علیه کشورمان را استفاده ای درست دانست و گفت: هدف این افراد فشار بر مردم و ناراضی کردن آنان از نظام است.
کامیاب خواستار حضور فعالانه قشر جوان استان در فضاهای گفت و گو و روشنگری در خصوص وضعیت کشور و اقدامات نظام و خدمات دولت شد و افزود: یکی از مهارت های مدیریتی برای نسل جوان توان تجزیه و تحلیل، آشنایی و اشراف بر فضای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور است.
گفتی است نشست کارکنان اداره کل ورزش و جوانان با مدیر کل هر ماه یک بار برگزار می شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی