[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

گداپروری نکنید، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تنها ۸۱۶ هزار کارآفرین در کشور وجود دارند، تأکید کرد که دولت به جای ارائه بسته‌های حمایتی که به رشد نرخ بیکاری منتهی می‌شود، بودجه این بخش را در اختیار کارآفرینان قرار دهد تا واحدهای تولیدی راه‌اندازی کنند.
مسعود رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر برخی مبنی‌براینکه با لشکری از بیکاران مواجهیم و طبقه متوسط هم در حال سقوط به طبقه پایین جامعه است، گفت: اگر سیر اقتصادی کشور از سال 57 تاکنون را بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم که تورم و نرخ بیکاری رشد داشته است، چرا که وقتی قیمت کالاها را افزایش می‌دهیم، نتیجه آن کسر بودجه خواهد بود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: هم‌اکنون تعداد 816 هزار کارآفرین در کشور وجود دارند؛ در حالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ‌تعداد 250 هزار کارآفرین در کشور فعالیت داشتند، بنابراین کاهش تعداد کارآفرینان به بازار کساد کسب و کار منتهی شده که در پی آن تولید کاهش یافته و نرخ بیکاری افزایش پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: افزایش نرخ بیکاری بیانگر میزان فقر در جامعه است، ضمن اینکه با افزایش بیکاری در سطح جامعه، فقرا فقیرتر شده و سطح متوسط جامعه نیز که به دلایلی بیکار شده‌اند به جمعیت فقرا اضافه خواهند شد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از ارائه بسته‌های حمایتی از سوی دولت به اقشار کم درآمد جامعه، اظهار کرد: این روش صحیحی نیست، چرا که این روش در اقتصاد عاملی در جهت افزایش نرخ بیکاری و گداپروری محسوب می‌شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید مبالغی که جهت ارائه بسته‌های حمایتی بین اقشار کم درآمد جامعه توزیع می‌‎کند را به عنوان سرمایه در اختیار کارآفرینان بگذارد تا فضای کسب و کار بهبود یافته و خط تولید را فعال کنند که در پی آن، تعداد زیادی از افراد بتوانند در واحدهای تولیدی مشغول به کار شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی