[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

«نه» مردم به کمک معیشتی و گرانی بنزین، روزنامه شیراز نوین

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تدوین طرحی دو فوریتی برای تک نرخی شدن قیمت بنزین، گفت: تصمیم افزایش ناگهانی قیمت بنزین ایرادات و مشکلات بسیاری به دنبال داشت که عدم تحقق وعده‌هایی همچون کنترل بازار یکی از این مشکلات است؛ بنابراین به منظور جلب اعتماد مردمی ‌و اصلاح قیمت بنزین طرحی دوفوریتی پیشنهاد کردیم که قیمت بنزین با قیمت۱۵۰۰ تومان تک‌نرخی شود.
نماینده مردم شیراز در  مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: در صورت اجرایی شدن این طرح، بنزین 1500تومانی، سالانه 17 هزار میلیارد تومان برای دولت درآمدزایی خواهد داشت. همچنین در این طرح پیشنهاد دادیم که به موازات حذف بنزین 3 هزار تومانی، کمک‌ معیشتی بنزین نیز حذف شود؛ چراکه این کمک‌ها در قانون نیز تعریف نشده است، ضمن آنکه مردم می‌گویند نه کمک معیشتی می‌خواهیم، نه بنزین گران.
وی با تأکید بر اهمیت در اولویت قرار گرفتن بررسی این طرح و قبول دو فوریت آن ازسوی مجلس، افزود: طرح دو فوریتی برای تک‌نرخی شدن قیمت بنزین سیاسی نیست و نمایندگان از فراکسیون‌های مختلف پای آن را امضا کردند.
این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد رئیس مجلس طرح دو فوریتی برای تک‌نرخی شدن قیمت بنزین را دراولویت دستور کار مجلس قرار دهد.
پارسایی معتقد است طرح فوق مورد حمایت و استقبال جامعه قرار خواهد گرفت و دو نرخی بودن آن منشاء فساد است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس با اشاره به نارضایتی‌ها از عدم واریز کمک معیشتی بنزین، اظهار کرد: در پی اجرای این طرح، کمک معیشتی بنزین حذف اما یارانه افراد مشمول همچون روال قبل واریز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی