[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

تزریق آب شرب به زمین، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم ترمیم شبکه‌های داخلی توزیع آب شهری تأکید کرد و اظهار داشت: هدررفت آب در شبکه‌های توزیع آب شهری پذیرفته نیست. آبی که با هزینه و زحمت فراوان به دست می‌آید، باید با مراقبت و حفاظت بیشتر به دست مصرف کننده برسد.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی ‌روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی به داراب از محل سد رودبال که با حضور وزیر نیرو انجام شد، افزود: شرکت‌های آب و فاضلاب شهری با همکاری شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی ‌باید در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشند تا از هدررفت آب در شبکه‌های توزیع جلوگیری شود.
استاندار فارس همچنین با بیان اینکه خدمات دولت در حوزه توسعه و تأمین زیرساخت‌ها قابل توجه است، گفت: باید این خدمات را برای مردم بازگو کرد. ما اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و همان‌طور که در جنگ نظامی‌، امنیتی و سیاسی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی با دشمنان نیز پیروز خواهیم شد.
رحیمی ‌بر لزوم مرور شاخص‌های جنگ اقتصادی تأکید کرد و گفت: هماهنگی و همدلی آحاد جامعه برای رسیدن به پیروزی در جنگ اقتصادی ضرورت دارد. رمز پیروزی در جنگ اقتصادی وحدت است، جنگ اقتصادی به سر سفره‌های مردم آمده است. در این جنگ کودک و جوان و پیر مورد هدف دشمن هستند. ما در این جنگ امید به پیروزی داریم و با همراهی و همدلی مردم و ایجاد روحیه امید در جامعه به پیروزی خواهیم رسید.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: تحریم‌ها به مردم ما تحمیل شده است. مردم با اطاعت از فرامین رهبری تحریم و مشکلات آن را تحمل کرده‌اند؛ اما به سمت پیروزی گام برمی‌دارند. مردم با تحمل مشکلات هزینه این پیروزی را پرداخته اند. رسیدن به استقلال و آزادی هزینه دارد و مردم با پشتکار و صبر و همراهی با نظام اسلامی ‌این هزینه را داده اند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس نیز رسیدن آب به داراب از محل سد رودبال را از آرزوهای مردم دانست و گفت: با اجرای این طرح طعم شیرین خدمت دولت به کام مردم نشست. این طرح شامل اجرای ۲۴ کیلومتر خطوط انتقال، احداث یک واحد تصفیه خانه به همراه احداث یک واحد تقویت فشار با اجرای چهار کیلومتر رینگ باقی مانده آبرسانی است. حمیدرضا دهقانی، بر لزوم ترمیم شبکه توزیع آب شهری تأکید کرد و افزود: هدررفت حدود ۳۰ درصد از آب توزیع شده در شبکه توزیع با پوسیدگی شبکه قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: این طرح یکی از پروژه‌های اولویت دار استان فارس بوده که برای اجرای آن یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس همچنین گفت: در سفر امروز (هفتم آذر ۹۸) وزیر نیرو به استان فارس، طرح آبرسانی به شهرستان زرین‌دشت کلنگ زنی شد. این طرح نیز با اجرای ۴۱ کیلومتر خطوط انتقال، احداث یک باب مخزن پنج هزار متر مکعبی و با ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.
با احتساب فعالیت‌های عمرانی که از تیرماه ۹۸ تاکنون برای این طرح انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبار این طرح تا پایان سال ۹۸ و زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری برسد، بنابراین دور از انتظار نیست که حداکثر تا چهار ماه آینده آب سد رودبال به زرین دشت برسد.
سد مخزنی رودبال به ارتفاع ۵۱ متر از نوع خاکی با هسته رسی در شرق استان فارس قرار دارد و با ۸۲ میلیون متر مکعب ظرفیت آبگیری، حجم مخزن بخشی از آب آشامیدنی شهرستان‌های داراب، زرین دشت، فسا و استهبان را تأمین می‌کند. میزان آب ذخیره شده در این سد هم‌اکنون حدود ۶۱ میلیون متر مکعب است.
این سد که در کیلومتر ۱۹ جاده داراب - استهبان جنب روستای پل شکسته و در فاصله ۲۵۳ کیلومتری شهرستان شیراز واقع شده، آب کشاورزی حدود چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دشت مرکزی داراب را تأمین می‌کند. یکی دیگر از اهداف احداث سد مخزنی رودبال، تأمین آب صنعتی مجتمع پتروشیمی‌ در حال احداث داراب، فسا و استهبان است.
شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری و شهرستان زرین‌دشت به مرکزیت حاجی‌آباد در فاصله ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی