[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

تأمین اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها ، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر اهتمام این سازمان به منظور حمایت از رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در بخش صنعت تأکید کرد و گفت: در این زمینه از تمام ظرفیت‌های قانونی برای کمک به واحد صنعتی درحال فعالیت  بر حمایت از واحد‌های صنعتی درحال فعالیت و نیز راه‌اندازی واحدهای صنعتی راکد استفاده خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، محسن صالحی‌نیا پس از بازدید از شهرک صنعتی نورآباد ممسنی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به بازدید از برخی واحد‌های صنعتی در این شهرستان افزود: یکی از خواسته‌های واحد‌های صنعتی، بخشودگی جرائم دیرکرد قراردادهای خود است که در این زمینه بخشی از جرائم تقسیط خواهد شد و موضوع بخشیدگی بخشی از جرائم این واحد‌ها با توجه به اینکه در منطقه محروم قرار دارند، در هیئت مدیره این سازمان مطرح شده است. امیدواریم با نظر مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت، این موضوع مصوب شود.
وی همچنین بر تعیین تکلیف جرائم تسهیلات معوق واحدهای صنعتی در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید تأکید کرد و گفت: در این زمینه فرمانداری شهرستان، موارد را به کارگروه استانی ارجاع خواهد داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از تفاهم‌نامه میان بانک صنعت و معدن و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای ارائه تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی و تولیدی خبر داد و گفت: برخی از واحد‌های صنعتی متقاضی تسهیلات بانکی در قالب این تفاهم‌نامه جهت دریافت تسهیلات حمایتی این سازمان، به بانک صنعت و معدن معرفی می شوند.
صالحی‌نیا با بیان اینکه برخی واحد‌های صنعتی برای دریافت تسهیلات بانکی دارای مشکل کمبود وثیقه هستند، از حمایت‌های ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای تأمین کسری وثیقه واحد‌های تولیدی خبر داد و گفت: این صندوق برای جبران کسری وثیقه 70درصد از مبلغ تسهیلات، تا سقف 30میلیارد ریال ضمانت‌نامه صادر می‌کند و در این زمینه پرونده واحد‌های صنعتی که از این شهرستان به صندوق معرفی شوند در اولویت قرار خواهد گرفت.
وی اظهار امیدواری کرد با حمایت از این واحد‌های صنعتی شاهد تسریع در رونق تولید واحد‌های صنعتی در شهرک صنعتی نورآباد باشیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از ناحیه صنعتی شهرستان رستم نیز از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری برای برخی شهرک‌های و نواحی صنعتی مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران در ناحیه صنعتی رستم از این مشوق‌ها بهره مند می‌شوند.
صالحی‌نیا افزود: درراستای تحقق رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار، تا سقف ۵۰درصد مشوق در واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران اختصاص می‌یابد. وی همچنین بر تکمیل زیرساخت‌ها در  ناحیه صنعتی رستم نیز تأکید کرد و گفت: به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران جدید، توسعه و تکمیل زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی در اولویت قرار می‌گیرد و در این زمینه ۲۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات این سازمان اختصاص می‌یابد و از محل اعتبارات استانی نیز طرح روسازی و آسفالت جاده ورودی انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در این بازدید بر رفع مشکلات واحدهای صنعتی، بر فعال کردن ظرفیت خالی این واحدها و واحدهای راکد در راستای تحقق رونق تولید تأکید کرد و گفت: در زمینه فعال‌سازی واحد‌های راکد در شهرک صنعتی نورآباد تلاش‌های مؤثری انجام شده و امسال 4واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند.
احد فتوحی در این بازدید اظهار داشت: تا پایان امسال نیز 3واحد راکد دیگر در این شهرک صنعتی به چرخه تولید بازمی‌گردد.
فتوحی همچنین بر برنامه‌ریزی به منظور فعال کردن واحدهای تولیدی راکد در این شهرک صنعتی تأکید کرد و گفت: در این زمینه طرح کلینیک صنعت با هدف عارضه‌یابی واحدهای صنعتی و ارائه راهکار به منظور فعال کردن آن‌ها در سال گذشته انجام شد که باید از نتایح حاصل از این طرح در رفع مشکلات واحدهای صنعتی و فعال کردن آن‌ها استفاده شود. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: زیرساخت‌های مناسبی در قالب شهرک صنعتی نورآباد ممسنی برای استقرار واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال فراهم شده که باید از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه‌ای شود.
فتوحی با اشاره به این‌که در شهرک صنعتی نورآباد با مساحت 37.5 هکتار تمامی زیرساخت‌ها نظیر آب، برق، گاز، مخابرات و تصفیه‌خانه فاضلاب ایجاد شده، ادامه داد: تاکنون 42قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد شده که از این تعداد 23 واحد موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری شده‌اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از جذب 11سرمایه‌گذار در ناحیه صنعتی رستم خبر داد و گفت: با تکمیل زیرساخت‌ها این روند شتاب خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه ضمن تأکید بر لزوم اصلاح رده‌بندی زیست محیطی این ناحیه صنعتی با هدف استقرار گستره وسیعی از صنایع اضافه کرد: در این زمینه مذاکراتی با اداره کل حفاظت محیط زیست انجام دادیم و امیدواریم که در این زمینه مساعدت لازم انجام شود.
فتوحی تصریح کرد: در ناحیه صنعتی رستم با مساحت ۲۶ هکتار، ظرفیت استقرار ۸۵ واحد صنعتی با پیش‌بینی ایجاد اشتغال برای ۴۲۵ نفر و در حال حاضر 11 قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده و در قالب این قراردادها 5 هکتار زمین نیز واگذار شده است.
شایان ذکر است در سفر یک روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس، نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس، عضو هیئت مدیره این سازمان، معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها و مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس معاون امور صنایع  سازمان صنعت، معدن و تجارت و فرمانداران شهرستان‌های رستم و ممسنی حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی