[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

آمادگی فرمانداری‌ها برای ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس، روزنامه شیراز نوین

خبرگزاری آریا-رئیس ستاد انتخابات فارس از آمادگی سی و شش فرمانداری در استان برای ثبت نام از کاندیداهای انتخابات اسفند 98 خبر داد. به گزارش آریا از شیراز، سیداحمد احمدی زاده در پاسخ به خبرنگار این رسانه در خصوص آمادگی شهرستان‌هایی که در تقسیمات اخیر به شهرستان تبدیل شدند، گفت: با توجه به حوادث اخیر، راه‌اندازی فرمانداری‌های جدید با کندی مواجه شد، اما با پیگیری و تلاش همکاران با فوریت این مهم در دستور کار قرار گرفت. او با بیان اینکه راه اندازی این 7 فرمانداری قبل از زمان انتخابات در دستور کار قرار گرفته بود، عنوان کرد: با فوریت بررسی‌ها انجام و هفت فرماندار شهرستان‌های جدید با حکم استاندار در روز چهارشنبه معرفی شدند. هم‌اینک آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات در این فرمانداری‌ها ایجاد شده است.
رئیس ستاد انتخابات فارس همچنین در خصوص بخشداری‌های جدید، خاطرنشان کرد: به دنبال استقرار هرچه سریع‌تر بخشداران جدید هستیم.
احمدی زاده یادآور شد: طی یکی دو روز آینده با دستور وزیر کشور مقدمات انتخابات آغاز خواهد شد و با تمام توان و به بهترین شکل ممکن ثبت نام از کاندیداها در دستور اجرا قرار می‌گیرد. او با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای ثبت نام در این دوره از انتخابات نیز اظهار کرد: تمام هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم پیش بینی شده است. آموزش‌هایی ویژه بخشداران، کارشناسان سیاسی انتخابات و کارشناسان آی تی نیز  در دو مرحله دو روزه در 5 نقطه استان برگزار شده است. معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه فرمانداران و بخشداران استان هم در دو روز گذشته آموزش‌های تکمیلی را با حضور مسئولان کمیته‌های ستاد انتخابات کشور دیدند، گفت: جلسات مطلوبی نیز با هیئت نظارت استان برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات برگزار شده است.
احمدی زاده با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری، سلامت و امنیت انتخابات از اولویت‌های ما در برگزاری انتخابات است، گفت: در انتخابات پیش رو رعایت قانون، مقررات، بی‌طرفی و عدم جانب داری از مسائل حائز اهمیت برای ستاد انتخابات استان خواهد بود که به فرمانداران و بخشداران تأکید شده با عدم جانبداری، ضمن صیانت از آرای مردم، شاهد حضور حداکثری مردم در یک انتخابات باشکوه دیگر باشیم. رئیس ستاد انتخابات استان فارس در خصوص انتخابات خبرگان رهبری نیز افزود: بر اساس قانون، حوزه انتخابیه مرکز استان به عنوان حوزه اصلی محسوب می‌شود و فرآیند ثبت نام از همه کاندیداهای فارس در این حوزه انجام خواهد شد. فرماندار شیراز نیز به عنوان رئیس حوزه انتخابیه مرکز استان، دستور اجرای شروع انتخابات خبرگان را به حوزه‌های فرعی به فرمانداران و بخشداران اعلام خواهد کرد. احمدی زاده همچنین به نقش رسانه‌ها در انتخابات اشاره کرد و افزود: با توجه به نقش اساسی رسانه‌ها در انتخابات دو تقاضای مهم از عزیزان رسانه ای داریم؛ یکی اینکه تا پایان سال اخباری را پیگیر و منتشر کنند که باعث امید، پویایی و نشاط جامعه شود و همچنین از تیتر‌های ناامید کننده پرهیز کنند، چرا که امروز دشمن هم تمام توان خودش را برای القای یأس و ناامیدی مردم ما به کار بسته و اینجاست که رسانه‌های ما  باید با هوشیاری کامل همانند گذشته تلاش کنند تا باردیگر با سربلندی از این انتخابات پیروز عبور کنیم.
او در پایان با اشاره به اینکه در حاشیه انتخابات آخر سال، انتخابات اقلیت‌های دینی نیز برگزار خواهد شد، گفت: از آنجا که فرمانداری شیراز به عنوان مرکز حوزه انتخابات استان و به عنوان حوزه فرعی از حوزه اصلی اصفهان برای اقلیت‌های دینی تعیین شده، لذا زرتشتیان و کلیمیان می‌توانند با مراجعه به فرمانداری این کلانشهر نسبت به فرایند ثبت نام اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی