[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

خانواده تأثیرگذارترین کانون در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی ‌استان با اشاره به اینکه خانواده مهم‌ترین کانون تأثیرگذار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: ضعف آگاهی، استفاده بی‌رویه از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای عامل مهم بسیاری از اختلافات خانوادگی و وقوع طلاق است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، کارمند رتبه 15 مهدی نعمایی در جمع اولیا و مربیان آموزشگاه «مختارنامه2» شهرستان شیراز، خانواده را کوچکترین نهاد اجتماعی که نقش بالنده و اساسی در تکوین جامعه دارد برشمرد و افزود: خانواده با التزام عملی به اصول اعتقادی خود زمینه‌ساز جامعه کلان فردا است که باید روابط اجتماعی، عاطفی، سیاسی و فرهنگی آن برای ارزش‌های بایسته نظام قرار گیرد. وی به تأکیدات مکرر در دین مقدس اسلام بر استحکام خانواده اشاره کرد و گفت: خانواده سالم، زمینه ساز جامعه سالم است و وقوع جرایم و آسیب‌ها در این گونه جوامع بسیار پایین است. این مقام انتظامی ‌با اشاره به اینکه خانواده مهم‌ترین کانون تأثیرگذار در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: ضعف آگاهی، استفاده بی رویه از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای عامل مهم بسیاری از اختلافات خانوادگی و وقوع طلاق است.
نعمایی اظهار داشت: مشکلات و معضلاتی که در دنیای مجازی برای خانواده‌ها ایجاد شده، موجب نگرانی برای آن‌ها شده است؛ چرا که خانواده‌ها خصوصاً جوان‌ها و نوجوانان به صورت مداوم در معرض آسیب‌های فضای مجازی قرار می‌گیرند.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی ‌معاونت اجتماعی پلیس فارس با اشاره به اینکه آسیب‌های فضای مجازی، تهدید جدیدی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود، تصریح کرد: ساده‌ترین راهکار مقابله با این تهدیدات، آموزش درست و فرهنگ‌سازی برای فرزندان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی