[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

شرکت توزیع نیروی برق فارس میزبان شایسته مسابقات بدمینتون و شطرنج سراسری بانوان وزارت نیرو ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: سیزدهمین دوره مسابقات بدمینتون و هفتمین دوره شطرنج سراسری بانوان وزارت نیروی کشور، روزهای چهارم تا هفتم آذرماه در شیراز به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برگزار شد و پنجشنبه شب گذشته با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.
مسابقات شطرنج  با حضور 28 بازیکن از استان‌های فارس، یزد، مازندران، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی، سمنان و مرکزی به روش سوئیسی، در 5 دور و در سالن سمینار هتل امیرکبیر شیراز  برگزار شد.
در پایان این رقابت‌های و پس از انجام هفتاد بازی، بهارک احمدی از برق منطقه ای کرمان با کسب 5 پیروزی و 5 امتیاز کامل به عنوان قهرمانی دست یافت.‌ هاله حاجیوند، دیگر شرکت کننده برق منطقه‌ای کرمان با 4.5 امتیاز دوم شد و مقام سوم به طاهره امیرخانی از آبفای تهران با 4 امتیاز رسید. 
همچنین در مسابقات بدمینتون که در مجموعه ورزشی و توانبخشی ایثار شیراز برگزار شد، 69 بازیکن، سرپرست و مربی از 11 استان کشور حضور داشتند. شرکت آبفای اصفهان، توسعه منابع آب و نیروی تهران، صنعت آب و برق سمنان، صنعت آب و برق کرمان، شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، شرکت آبفای آذربایجان شرقی، صنعت آب و برق یزد، توزیع برق البرز، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، شرکت آب منطقه‌ای زنجان و صنعت آب و برق فارس (در قالب دو تیم 1 و 2) دوازده تیم شرکت کننده در این مسابقات بودند.
این مسابقات در سه بخش تیمی، آزاد دوبل و انفرادی برگزار شد. در بخش تیمی، شرکت آب و نیروی تهران به مقام اول دست یافت و تیم‌های شرکت آبفای اصفهان، صنعت آب و برق فارس 1 و توزیع برق البرز به ترتیب در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند. همچنین با نظر کمیته انضباطی، تیم توزیع برق البرز جام اخلاق مسابقات را دریافت کرد.
در بخش انفرادی نیز عظما موسوی از آب منطقه‌ای زنجان رتبه نخست را کسب کرد، راحله جنتیان از آبفای اصفهان دوم شد و مقام سوم مشترک نیز به خانم‌ها لیلا برزگر از آب و برق یزد و شیوا اکبری از آب و نیروی تهران تعلق گرفت.
همچنین در بخش دونفره آزاد، تیم تهران متشکل از مریم رضایی و زهرا عشایری به رتبه نخست دست یافت و رتبه دوم نیز به تیم دو نفره مریم مشایخ و کبری گنج خوانی از تهران رسید. 
مقام سوم مشترک در این بخش نیز به تیم شکوفه اشرف عسگری و وحیده کامجو از کرمان به همراه فاطمه مرادی و مرجان اصلانی از اصفهان رسید.
محبوبه داوودی سرداور این مسابقات بود. ضمن اینکه تیم توزیع برق البرز به عنوان تیم برتر اخلاق این دوره از مسابقات انتخاب شد.
در پایان مراسم اختتامیه که علاوه بر مسئولان وزارت نیرو، چهره‌های شاخصی از ورزش فارس از جمله غلامحسین پیروانی و بهنام زارع نیز حضور داشتند، به برترین‌های مسابقات مدال و جایزه تعلق گرفت.
حسین زاده : با ترویج ورزش در بین کارکنان، خدمت رسانی به مردم را بهبود می‌بخشیم
مالک حسین‌زاده، دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: شاید اینجا این مسئله برای شما به وجود بیاید که وزارت نیرو وظیفه‌اش ترویج ورزش نیست و ارائه خدمات به هموطنان است؛ اما باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که اگر بخواهیم بهترین خدمات را به مردم در سراسر کشور ارائه دهیم، نیازمند نیروهای انسانی هستیم که از نظر جسمانی آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانیم در خط مقدم خدمات، بهترین خدمات آب و برق را به مردم کشورمان برسانیم. به همین دلیل ما در وزارت نیرو با هدف توسعه ورزش همگانی، این موضوع مهم را دنبال می‌کنیم و از این پس نیز برنامه‌های مختلفی در سطح کشور داریم. بیش از 30 برنامه ورزشی برای خواهران و برادران گرامی ‌در سطح کشور پیش‌بینی شده است. 
وی افزود: این دوره از مسابقات که در شهر شیراز برگزار شد، انصافاً در شأن نام وزارتخانه بود و ما از کیفیت برگزاری رقابت‌ها راضی هستیم. جا دارد همین جا از کلیه عوامل اجرایی که برگزاری این مسابقات را به عهده داشتند، تقدیر و تشکر کنم.
حسین‌زاده تأکید کرد: ما اگر دنبال این هستیم که بتوانیم ورزش همگانی را در کشور توسعه بدهیم، باید به ورزش خانم‌ها توجه ویژه‌ای بکنیم. اگر به ورزش بانوان توجه شود، آنها مطمئناً می‌توانند به عنوان سکاندار توسعه ورزش همگانی در سطح کشور خود را نشان بدهند و تحقق این موضوع کمک زیادی به ورزش و جامعه ما می‌کند. اما متاسفانه در کشور ما اتفاقی دیگری افتاده و ورزش همگانی فدای ورزش حرفه ای و قهرمانی شده. نتیجه چنین رویکردی، همین آمار بدی است که در زمینه بیماری‌های قلبی عروقی در کشورمان شاهد هستیم. 
دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو درباره برنامه آینده وزارت در بخش ورزش گفت : برنامه آینده ما مسابقات جنگل نوردی که همان پیاده روی در جنگل هست و با حضور مدیران ارشد وزارت نیرو در استان گلستان برگزار خواهد شد. 
خسروی : برگزاری این رقابت‌ها فضای بهتری را در سازمان ایجاد می‌کند
احمدرضا خسروی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس و رئیس هیئت ورزش صنعت آب و برق استان فارس نیز گفت: شرکت توزیع برق استان فارس به نیابت از ورزش فارس افتخار این را داشت که میزبان این دوره از مسابقات باشد. سطح مسابقات بسیار خوب بود و همکاران ما در صنعت آب و برق فارس نیز در این مسابقات خوش درخشیدند. امیدوارم این مسابقات بتواند باعث ایجاد فضای بهتری برای همکاری، تعامل و پویایی و نشاط در سازمان شود. 
وی در خصوص چگونگی انتخاب شیراز به عنوان میزبان رقابت‌ها گفت: طبق روال گذشته، برگزاری این مسابقات از طرف وزارت نیرو در دوره‌های مختلف به استان‌ها ابلاغ می‌شود و این بار وظیفه میزبانی به ما محول شد. امسال نوبت استان فارس بود که در ورزش‌های بدمینتون و شطرنج میزبان مسابقات باشد که خوشبختانه رقابت‌ها و میزبانی به شکل خوبی هم اجرا شد.
خسروی در پایان گفت: برگزاری چنین مسابقاتی در سلامتی روح و جسم کارکنان تأثیر بسیاری دارد و بی‌شک باعث بهره‌وری بیشتر همکاران ما در محل کار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی