[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

فجر فاتح بازی بزرگ هفته، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین: فجرسپاسی با یک پله صعود، در رتبه سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران قرار گرفت. یعنی در یک قدمی منطقه صعود به لیگ برتر.
این تیم بعد از ظهر دیروز در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز میزبان مس رفسنجان بود.
داوود مهابادی سرمربی فجرسپاسی این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: سعید جلالی‌راد، امیرحسین صدقی، امیرشبانی، اکبر بختیاری، محمد امینی، علی اکبر حیدرنیا، اسماعیل بابایی، میلاد غریبی، میلاد احمدی، محمدحسین کریم‌زاده و بابا محمدی. در دقیقه هفت این مسابقه، توپ در محوطه جریمه به دست بازیکن به زمین افتاده مس برخورد کرد و در حالی که فجری‌ها‌اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، محمدحسین ترابیان داور تهرانی مسابقه دستور به ادامه بازی داد. در دقیقه 14 ضربه خطرناک میلاد غریبی از پشت محوطه جریمه، از کنار دروازه حمید عرفانی به بیرون رفت. در دقیقه 33 امیرحسین صدقی مدافع پیش‌تاخته فجر در یک قدمی دروازه صاحب موقعیت گلزنی شد اما در زاویه‌ای‌بسته قرار داشت و توپ را به بدن دروازه‌بان کوبید.
پنج دقیقه بعد، فجری‌ها‌ مزد برتری خود را گرفتند. محمد امینی از جناح چپ یک سانتر بی‌نقص انجام داد و بابا محمدی، سرزن قهار طلایی پوشان با یک ضربه سر عالی توپ را به گوشه دروازه مس چسباند.
در نهایت نیمه اول با همین یک گل به سود فجرسپاسی به پایان رسید.
در نیمه دوم مس خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 50 روی یک ارسال کرنر، وحید فارغ با ضربه سر توپ را به گوشه بالای دروازه چسباند. دو دقیقه بعد میلاد غریبی با پاس خوب خود محمدحسین کریم‌زاده را در شرایط ایده‌آل گلزنی قرار داد اما ضربه او را مدافع مس از روی خط به کرنر فرستاد.
در دقیقه 57 فجر به گل دوم خود رسید. باز هم محمد امینی از جناح چپ حرکتی را انجام داد و ارسال او به کریم‌زاده رسید و این بازیکن رفسنجانی در دو مرحله توانست توپ را وارد دروازه تیم شهرش کند. پس از این گل، مس رفسنجان به طور طبیعی جلو کشید و حملات زیادی انجام داد و به چند موقعیت نصفه و نیمه هم دست یافت اما هیچ یک از فرصت‌های‌این تیم را نمی‌توان جزو موقعیت‌های‌خیلی خطرناک به حساب آورد.
در نهایت و در حالی که باید تا دقیقه نود و هفتم ادامه داشت، فجرسپاسی با پیروزی دو بر یک این بازی را به پایان رساند و با 27 امتیاز به رتبه سوم صعود کرد. پس از سوت پایان بازی، بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند و صحنه‌های‌ناخوشایندی به وجود آمد. کار به جایی رسید که محمد ربیعی سرمربی همواره آرام رفسنجانی‌ها‌با صدای بلند، ایوب کلانتری بازیکن نیمکت‌نشین فجر را تهدید کرد و فریاد زد: به ایوب کلانتری بگویید رفسنجان منتظرش هستم! بالاخره پس از چند دقیقه و با تلاش مأموران و مسئولان حاضر در مجموعه ورزشی شهید دستغیب، درگیری‌ها‌ را به پایان رسید.
در دیگر دیدار مهم دیروز، تیم قشقایی شیراز که به سیرجان رفته بود برابر میزبان خود آرمان گهر به تساوی یک یک رضایت داد. در این مسابقه محمدجواد عباسی در دقیقه 41 قشقایی را پیش انداخت اما در همان دقایق ابتدایی نیمه‌دوم عباس پورخسروانی گل تساوی میزبان را به ثمر رساند و بازی با نتیجه تساوی یک یک به پایان رسید تا هر دو تیم 13 امتیازی شده و به همسایگی خود در رتبه‌های ‌انتهایی جدول ادامه دهند.
در سایر مسابقات، تیم نود ارومیه با برتری سه بر صفر مقابل بادران تهران به صدر جدول مسابقات صعود کرد. گل ریحان البرز با توقف خانگی بدون گل مقابل استقلال خوزستان پایین جدولی، صدر جدول را از دست داد. مس کرمان که در زمین خود با یک گل از نیروی زمینی تهران عقب بود، با دو گل به بازی برگشت و تا رتبه پنجم جدول خود را بالا کشید. خوشه طلایی ساوه دو بر یک سپیدرود رشت را شکست داد و به رتبه هفتم صعود کرد. ملوان بندر انزلی هم در زمین خود با یک گل آلومینیوم اراک را شکست داد و خود را به منطقه بقا نزدیک کرد و بالاخره دیدار تیم‌های‌سرخپوشان پاکدشت و رایکای بابل با تساوی یک یک به پایان رسید. ضمن اینکه در نخستین بازی هفته، روز شنبه تیم داماش گیلان موفق شده بود با دو گل شهرداری تبریز را شکست دهد و به رتبه ششم صعود کند.
هفته شانزدهم رقابت‌ها ‌روز جمعه همین هفته برگزار ‌می‌شود. قشقایی در شیراز میزبان داماش گیلان است و فجرسپاسی در تهران به مصاف شاگردان امیدرضا روانخواه در تیم نیروی زمینی خواهد رفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی