[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

مشارکت مردم؛ دغدغه مشترک دو جناح درانتخابات است ، روزنامه شیراز نوین

در آستانه ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی موسوی لاری به عنوان یکی از اعضای شورای‌عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان از کاهش مشارکت مردم در انتخابات به عنوان دغدغه مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نام می‌برد، دغدغه‌ای که به گفته وی جریان اصلاحات برای مهار آن باید آینده‌ای متفاوت را عرضه کند، امری که به گفته وی در این دوره مشکل است.
عبدالواحد موسوی‌لاری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با نحوه ورود دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا به انتخابات پیش روی مجلس شورا اسلامی اظهار کرد: هم جریان اصلاح‌طلب و هم جریان اصولگرا انتخابات سال 1398 را انتخابات ویژه‌ای می‌بینند و هردو نسبت به حضور مردم دغدغه دارند. کاهش حضور مردم دغدغه اصلاح‌طلب‌ها است و جریان رقیب از حضور پرشور حمایت نمی‌کند. یعنی احساس ‌می‌کند اگر مردم حضور محدود وکنترل شده‌ای داشته‌باشند بهتر است.
وی ادامه داد: هر دو جریان دغدغه‌مندی زیادی برای حضور مردم در انتخابات دارند. با این تفاوت که اصلاح‌طلبان می‌خواهند مردم مشارکت فعالی در انتخابات داشته‌باشند اما جریان رقیب‌خواهان مشارکت محدود است.
موسوی لاری خاطر نشان کرد: جریان رقیب اصلاح‌طلبان فقط اصولگرایان نیستند. الان یک طیف وسیعی رقیب جریان اصلاحات است. به اعتقاد من جریان رادیکال و تند داخلی با جریان برانداز خارجی در اصل مخالفت با اصلاح‌طلبان به نتیجه رسیدند. به همان اندازه که برخی رسانه‌های داخلی اصلاح‌طلبان را‌می‌کوبند جریانات برانداز خارجی هم حساسیتشان روی اصلاح‌طلبان است و در جهت نفی آنان ‌می‌کوشند.
وی خاطرنشان کرد: در این فضا اصلاح‌طلبان باید کاری کنند. مهم‌ترین کاری که الان از دست آنان بر می‌آید حفظ اتحاد و انسجام درونی خودشان است. خداوند متعال جای خودش، اما اصلاح‌طلبان تکیه گاهی جز مردم ندارند. حمایت مردم هم در فضای چند دستگی اتفاق نمی افتد. اگر اصلاح‌طلبان به انسجام برسند و حرکت جبهه‌ای خود را حفظ کنند؛ امکان گذر از موانع موجود بالا خواهد رفت.
این فعال سیاسی با بیان اینکه «اگر مردم پشت اصلاح‌طلبان نباشند، رأی‌آوری برای آنان سخت می‌شود» گفت: تلاش برای ایجاد وحدت نظر در جمع خودشان و کسب حمایت عمومی، از هرچیزی برای اصلاح‌طلبان واجب‌تر است. این موضوع دور از دسترس نیست.
وی با اشاره به روند تشکیل جبهه اصلاح‌طلبان و تأیید این جبهه توسط وزارت کشور گفت: ائتلاف اصلاح‌طلبان مورد تأیید کمیسیون ماده ده قانون احزاب قرار گرفت و جبهه اصلاح‌طلبان تشکیل شد. در همین راستا ساختار شورای سیاستگذاری به عنوان نماد حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات از طرف جبهه اصلاح‌طلبان که عنوان ائتلاف اصلاح‌طلبان است مورد حمایت قرار گرفت. طبق قانون جدید احزاب، لیست ائتلاف‌ها وجبهه‌ها به اطلاع وزارت کشور هم رسید. آن جبهه هم شورای‌عالی را انتخاب کرد و کارهایی به آن تنفیذ کرد.
این عضو شورای‌عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در ارتباط با آخرین فعالیت‌های این شورا در استان‌ها نیز گفت: در حال حاضر بحث سیستم مشابه شورای مرکزی در حضور استان‌ها در مناطق در حال  تمام  شدن است. کارگروه‌های داخلی شورای‌عالی شکل گرفته است. ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان شروع به کار کرده است. در مجموع حرکت‌های ائتلافی انتخاباتی اصلاح‌طلبان مثبت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی