[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

کارآفرینی همراهی ‌می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

نخستین نمایشگاه کارآفرینان برتر فارس تحت عنوان «کارا» با هدف نمایش توانمندی‌ها و دستاوردهای کارآفرینی در مصلی نماز جمعه شیراز آغاز به کار کرد. نمایشگاه کارا با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در محل مصلای نماز جمعه شیراز افتتاح شد و تا یکشنبه دهم آذر برپا خواهد بود.
نماینده ولی‌فقیه در فارس در حاشیه افتتاح این نمایشگاه که به مناسبت هفته کارآفرینی و به مدت سه روز روز پذیرای علاقه‌مندان است، ابراز امیدواری کرد که نسل جوان با فناوری‌های قابل رقابت در سطح دنیا، جنگ اقتصادی را به نفع کشور و مسلمانان تمام کنند. 
به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در فارس افزود: همه فعالان اجتماعی، دینی و فرهنگی باید کارآفرینان را همراهی و حمایت کنند.
او با بیان اینکه نسل جوان با فناوری‌های نوین به رقابت اقتصادی با کشورهای جهان رفته‌اند، عنوان کرد:  امروز شاهد بخشی از فعالیت‌های کار آفرینان استان برای بهبود وضعیت اقتصادی هستیم و امیدواریم نسل جوانی که در حال ایجاد کار در فارس و کشور است با استفاده از فناوری‌های نوین نسبت به رقابت با سایر کشورهای جهان اقدام کرده و توانمندی‌های ایران را به رخ جهانیان بکشند.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: حضور جوانان در عرصه کارآفرینی منجر به این خواهد شد که پتانسیل‌های ایرانی در عرصه‌های جهانی نمود داشته باشد و در این جنگ نام ایران در قله موفقیت باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس نیز با تأکید بر حضور موفق کارآفرینان در عرصه کارآفرینی کشور، گفت: استان فارس جایگاه خوبی در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی فراگیر و روستایی دارد.   
سهراب مختاری افزود: مبحث اشتغال تنها مربوط به یک بخش و دستگاه نیست بلکه دستگاه‌های مختلفی در این حوزه دست اندرکار هستند. 
او در خصوص آموزش کارآفرینان نیز اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها در راستای سه بخش است و بخش اول مربوط به افرادی است که  هنوز شغل را آغاز نکرده‌اند.  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: در این راستا در گذشته تنها چهار دفتر مشاوره اشتغال در استان فعال بود و اکنون این دفاتر به ١٧ دفتر رسیده و امید است تا چهار ماه آینده تمام شهرستان‌های فارس مجهز به یک دفتر مشاوره و کارآفرینی شوند.  مختاری در خصوص وظایف این دفاتر نیز خاطرنشان کرد: هدایت و راهبری ایجاد و توسعه اشتغال توسط دفاتر مشاوره و کارآفرینی انجام می‌شود . او به حمایت از کارآفرینان نیز اشاره و بیان کرد: حمایت از کارآفرینان در بخش‌های مختلفی انجام می‌شود که اولین آن آموزش است و پس از آن شروع کسب و کار، که کارگروه حمایت از سرمایه‌گذاری فعالیت‌های حمایتی را انجام می‌دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: کمیسیون کار و کارگری و رفع موانع تولید نیز حوزه سومی است که در آن نسبت به حمایت از سرمایه‌گذاران فعالیت می‌شود. 
مختاری همچنین با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر کارآفرینان استان فارس، عنوان کرد: علی‌رغم همه مشکلات و به خصوص تحریم‌های ناجوانمردانه نظام استکبار، شاهد خلاقیت‌ها و تلاش‌های کارآفرینان در فارس هستیم.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار کارآفرین در فارس فعالیت می‌کنند و کانون کارآفرینان این استان قدم‌های مؤثری برای کارآفرینی برداشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی