[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

نجات ۱۰بیمار ایست قلبی از مرگ ، روزنامه شیراز نوین

در ماه گذشته ۱۰ بیماری که در اثر ایست قلبی تنفسی دچار کاهش سطح هوشیاری شدند، با مشاوره و آموزش احیای قلبی ریوی از سوی کارشناسان مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ استان و اعزام آمبولانس، همچنین اقدام به موقع و پیشرفته تیم‌های‌امدادی اورژانس، به زندگی دوباره برگشتند.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسئول واحد بهبود کیفیت این مرکز با اشاره به اینکه هفت مورد احیای قلبی ریوی موفق مربوط به اورژانس شیراز و سه مورد نیز مربوط به شهرستان‌های‌استان بوده است، گفت: زمان طلایی در ایست قلبی تنفسی تنها پنج دقیقه است که مشاوره صحیح کارشناسان مرکز پیام و اقدامات به موقع تکنسین‌های‌اورژانس، همواره ناجی افراد نیازمند به خدمات اورژانس بوده و خواهد بود.
دکتر «علی امینیان» با اشاره به لزوم فراگیری آموزش کمک‌های‌اولیه و احیای قلبی ریوی پایه برای تمامی افراد جامعه، تأکید کرد: خانواده‌ها‌ می‌توانند با فراگیری آموزش‌های ‌ابتدایی احیای قلبی ریوی و کمک‌های‌اولیه، نقش شایانی در سلامت جامعه داشته‌باشند.
او در توصیه به عموم مردم عنوان کرد: به محض برخورد با بیماری با کاهش سطح هوشیاری و تعیین سطح هوشیاری آن با صدا زدن و ضربه زدن به شانه‌های‌بیمار، بلافاصله با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و پس از دادن نشانی صحیح پستی، تا رسیدن تیم‌های‌امدادی اورژانس به توصیه‌های‌کارشناسان مرکز پیام اورژانس عمل کنیم.
دکتر امینیان اعلام کرد: در آبان‌سال جاری، دو مورد زایمان در آمبولانس نیز به ثبت رسیده که مادر و نوزاد با سلامتی کامل به مراکز درمانی شیراز منتقل شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی