[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

شکرخام جایگزین چغندر شود ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا - بیست و هشتم آبان ۹۸ اعلام شد که کارخانه قند فسا فعالیت مجدد خود را پس از وقفه از سرگرفته است اما کارگران این کارخانه‌ می‌گویند فقط چند روز تولید داشتیم و اینک این کارخانه به دلیل نداشتن مواد اولیه تعطیل شده است.
جمعی از کارگران کارخانه قند فسا یکشنبه با تجمع در مقابل این کارخانه، خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسئولان شدند.
سرهنگ فرج رستمی فرمانده انتظامی شهرستان فسا با این کارگران وارد گفت‌وگو شد و اعلام کرد که مطالباتشان را مسئولان شهرستان پیگیری ‌می‌کنند که این تجمع به آرامی پایان یافت.
کارگران خواستار تأمین چغندر قند و یا شکر خام برای راه‌اندازی مجدد کارخانه شدند.
راه اندازی مجدد کارخانه قند فسا پس از یک وقفه چهارماهه ۲۸ آبان ۹۸ در رسانه‌ها ‌اعلام شد.
کارگران معترض کارخانه قند فسا گفتند که تنها برای چند روز چغندر قند داشتیم و پس از پایان آن مجدداً چرخ‌های‌این کارخانه خوابید اما مدیران این کارخانه برای پنهان کردن خلف وعده‌های‌خود از کارگران خواسته‌اند که بدون انجام کار فقط ورود و خروج خود را به کارخانه ثبت کنند.
یکی ازکارگران گفت: ورود و خروج اختیاری کارگران به کارخانه و دریافت حقوق آذرماه بدون انجام کار را فقط یک مسکن‌ می‌دانیم و نگران آینده و تبعات ناشی از کارنکردن کارخانه هستیم.
آنان در اعتراض به وضعیت کنونی و مشکلات ذکر شده در نامه‌ای ‌به فرماندار فسا که امضای شماری از آنان را به همراه داشت خواستار پیگیری مطالباتشان توسط مسئولان شدند.
حسین آرگیو فرماندار فسا یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه فصل تولید چغندرقند به پایان رسیده مسئولان کارخانه باید در تأمین شکر خام کارخانه تمام تلاش خود را به کار گیرند.
وی اظهار داشت: در صورتی که مسئولان کارخانه در تأمین مواد اولیه این کارخانه اقدامی نکنند با عواقب قانونی مواجه خواهند شد.
وی بیان کرد: مدیران کارخانه قند فسا فکر فروش یا تعطیلی کارخانه  را از سر خود بیرون کنند و از هر روشی که ‌می‌توانند این کارخانه را پابرجا نگه دارند و فقط به فکر منافع خودشان نباشند.
کارخانه قند فسا در سال ۱۳۳۳خورشیدی تأسیس شد و در سال ۱۳۳۵به بهره‌برداری رسید.
فعالیت این کارخانه در سال ۹۲ متوقف شد و در هجدهم بهمن ماه ۹۵ با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی بار دیگر راه‌اندازی شد.
این کارخانه در فصول مختلف سال نسبت به تصفیه شکرخام، تولید شکر سفید و قندکله اقدام‌ می‌کند. 
این واحد تولیدی که یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های‌قند جنوب کشور به شمار‌ می‌آید، در زمان اوج تولید، روزانه افزون بر ۲۲۰ تن قند و شکر تولید و روانه بازار ‌می‌کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی