[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

تخلفات انتخاباتی زیر ذره‌بین ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به رصد کامل تحرکات انتخاباتی در فارس، گفت: تاکنون ٦٧ مورد تخلف کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در فارس پایش شده است.
عبدالرضا قاسم‌پور یکشنبه ١٠ آذر در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق بخشنامه هیئت مرکزی بازرسی انتخابات کشور، تخلفات محرز شده را به فرمانداران، هیئت نظارت و ستاد پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات انتخاباتی استان فارس ارسال کرده‌ایم.
او اظهار کرد: تخلفات گزارش شده مربوط به تبلیغات خارج از مهلت قانونی است، چرا که تبلیغات ٨ روز پیش از فرآیند اخذ رأی آغاز و ٢٤‌ساعت پیش از اخذ رأی به اتمام می‌رسد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تأکید کرد که حضور داوطلبان در محافل و مجالس مختلف که صراحتاً توقع همکاری از مردم  دارند، چه برای کاندیداهای احتمالی و چه نمایندگان فعلی تخلف محسوب می‌شود.
قاسم‌پور اضافه کرد: به مدیران دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای عمومی اعلام کرده‌ایم که حق استفاده از اموال دولتی و بیت‌المال له و علیه کاندیداها ندارند و همچنین فعالیت کارمندان در ساعات اداری در راستای انتخابات ممنوع است.
او همچنین با تأکید بر اینکه هیچ یک از مجموعه‌ها حق ندارند فراتر از قانون در روند برگزاری انتخابات ورود پیدا کنند، گفت: افرادی که تریبون و جایگاه در اختیار دارند مانند بخشداران، مدیران، شهرداران، نیروی انتظامی، ائمه جماعات و نیروهای مسلح حق ورود به عرصه انتخابات فراتر از قانون ندارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه هیئت بازرسی، نخستین هیئتی بود که در راستای برگزاری انتخابات در کشور تشکیل شد، گفت: جلساتی در سطح استان پس از ابلاغ تشکیل هیئت بازرسی انتخابات برگزار شد.
قاسم‌پور عنوان کرد: ٢٩ هیئت بازرسی برای ٢٩شهرستان فارس تشکیل شده و در ٧ شهرستان جدید نیز به زودی احکام اعضای معرفی شده برای تشکیل این هیئت صادر خواهد شد.
او ادامه داد: به هیئت‌های بازرسی شهرستان‌ها نیز  تأکید شده که با رعایت قانون و حفظ بی‌طرفی کامل وظایف خود را به نحو احسن انجام و با هیئت اجرایی و نظارت تعامل داشته‌باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تأکید بر اینکه هیئت‌های بازرسی باید مدافع حقوق عمومی، مردم و کاندیداها باشند، گفت: سامانه ١١١ و شماره ٣٢٣٥٣٤٧٨ برای دریافت گزارش‌های مردمی پیش‌بینی شده است. 
قاسم‌پور تأکید کرد: اگر اعضای هیئت‌های بازرسی بی‌طرفی را رعایت نکنند، حذف خواهند شد و در صورت بروز این موضوع، باید هم از هیئت بازرسی و هم از مسئولیت دولتی استعفا دهند.
او یادآور شد که هیئت‌های بازرسی باید زمینه حضور حداکثری با تقویت و اعتماد بیشتر مردم که انتظار نظام و مقام معظم رهبری است را فراهم کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین اعلام کرد که چند مورد تخلف از مدیران ادارات نیز گزارش شده و در دست بررسی قرار دارد و اگر صحت این موضوع اثبات شود، هم به تخلفات اداری دستگاه متبوع و هم به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی