[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کاهش حوادث ترافیکی برپایه نرم جهانی، روزنامه شیراز نوین

پیش همایش دهمین سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی  در شیراز برگزار ‌می‌شود. معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس خبر داد: پیش همایش دهمین سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی  با رویکرد قضایی و پیشگیری از وقوع جرم در شیراز برگزار ‌می‌شود.
احمد رحمانیان در جلسه هماهنگی این پیش همایش با بیان اینکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سال‌های 2010 تا 2020 را دهه کُنش و اقدام برای ایمنی راه‌ها ‌با هدف کاهش تلفات ناشی از سوانح ترافیکی اعلام نموده است، گفت: برای حمایت و اجرای اهداف این دهه جهانی، سندی راهنما بر پایه پنج محور اصلی(مدیریت ایمنی راه، راه‌های ایمن‌تر، وسایل نقلیه ایمن‌تر، کاربران راه ایمن‌تر، پاسخ‌دهی پس از تصادف) توسط سازمان بهداشت جهانی و کمیسیون‌های منطقه‌ای سازمان ملل متحد و با همکاری‌های نهادهای مرتبط با ایمنی راه‌ها‌ تدوین و جهت اجراء به کشورها ارائه شد. 
وی افزود: در همین راستا مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت هر ساله با برگزاری سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی، اثرات مطلوبی در کشور به جا گذاشته است و حال باید نسبت به ارزیابی اقدامات دستگاه‌ها و بررسی وضعیت اجرای تدابیر و اقدامات و تلاش برای شناسایی مشکلات و رفع نواقص موجود به صورت مشارکتی و برمبنای خِرَد جمعی اهتمام نمود که نهادینه‌سازی فرهنگ قانون‌مداری در جامعه، تحقق مدیریت واحد شهری و استقرار نظم شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است. 
این مقام قضایی ضمن اظهار این توضیحات ادامه داد: با هماهنگی‌های ‌به‌عمل آمده با مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت، مقرر شد پیش همایش تخصصی با رویکرد قضایی و پیشگیری از وقوع جرم با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار تا مسائل و مشکلات دستگاه‌های اجرایی در فرآیند انجام وظایف قانونی در زمینه کاهش سوانح ترافیکی که در حوزه دستگاه قضایی قرار دارد؛ خلأها، ایرادات، نقاط ضعف قانونی و ضمانت اجراها؛ توقعات از سایر دستگاه‌ها و همچنین ارائه راهکار و پیشنهاد جهت رفع نواقص موجود مورد بررسی قرار گیرد. 
در پایان این جلسه قاضی رحمانیان به موضوعات اختصاص یافته در دهه اقدام و برخی فرصت‌ها، مسائل کلیدی و تدابیر موفق جهانی، کشوری و استانی و چالش‌های مرتبط با حوادث و سوانح ترافیکی اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی