[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

طرح‌ریزی صنعت فولاد در فارس ، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس گفت: فاز جدید کارخانه ذوب آهن پاسارگاد برای تولید آهن اسفنجی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با حضور رئیس‌جمهور با بهره‌برداری‌می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در بازدید از کارخانه ذوب آهن پاسارگاد با بیان این که این مجتمع با سرمایه‌گذاری بیش از هزار‌میلیارد به تولید رسیده است، اظهارداشت: فازهای بعدی این مجتمع شامل تولید فولاد آلیاژی و شهرک زیر‌دست صنعتی فولاد در آینده راه‌اندازی خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که مجتمع ذوب آهن پاسارگاد تاکنون یک هزار و 200 نفر اشتغال ایجاد کرده است، افزود: هر فاز  جدید که افتتاح شود نیروی کار جدید به ویژه در زمینه صنایع وابسته مشغول به کار خواهند شد.
وی با بیان این که فولاد، صنعتی مادر و سرمایه بر محسوب‌ می‌شود، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف شده است طرح شهرک صنعتی فولاد را تهیه و در خصوص دادن مجوز به واحدهای وابسته به فولاد که هم ارزش افزوده بیشتر و هم بازار اشتغال برای ساکنان این منطقه و فارغ التحصیلان کشور ایجاد‌ می‌کند اهتمام داشته‌باشد. استاندار فارس با اشاره به این که مجتمع ذوب آهن پاسارگاد صادرات قابل توجهی شمش به خارج از کشور داشته‌است، افزود: سیاست ما صادرات شمش به خارج از کشور نیست و سعی‌ می‌کنیم با تبدیل شمش به کالاهای دیگر با ارزش افزوده بالاتر، بهره‌برداری بهتری داشته‌باشیم. 
دکتر رحیمی با بیان این که چاه‌های‌ مورد استفاده کارخانه ذوب آهن را با آب زه شیراز جایگزین کرده‌ایم و هم اکنون کارخانه با آب زه فعالیت ‌می‌کند، گفت: 500 مترمکعب از پساب فاضلاب شیراز در این مجتمع مورد استفاده قرار‌می‌گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: با سرمایه‌گذاری 190 تا 200 میلیارد تومان، حدود 45‌کیلومتر لوله گذاری ‌می‌شود و آب از تصفیه‌خانه شیراز به کارخانه ذوب آهن منتقل خواهد شد که فرصت خوبی برای حفظ محیط‌زیست است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی