[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

با امید صعود به لیگ برتر به قشقایی آمدم اما احساس می‌کنم کسی به فکر این تیم نیست، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: پیش از آغاز فصل جدید، پیوستن دو بازیکن نام‌دار و باسابقه لیگ برتر به قشقایی، از نکات جالب نقل و انتقالات لیگ دسته اول بود. محمد غلامی، ‌گل‌زن قهار سال‌های پیشین لیگ برتر که سابقه بیش از 10 بازی ملی را هم در کارنامه داشت، در سن 36 سالگی و مجید ایوبی کاپیتان پیشین تیم سایپا در سن 39 سالگی به قشقایی پیوستند!
حضور این دو بازیکن باتجربه از یک طرف نکته‌ای مثبت برای تیم قشقایی محسوب می‌شد که عمدتاً از بازیکنان لیگ یکی یا لیگ دویی در ترکیب خود استفاده می‌کرد و از طرفی، سن و سال این دو بازیکن باعث به وجود آمدن تردیدهایی در مورد توانایی‌های فنی‌شان برای حضور در یکی از سخت‌ترین لیگ‌های فوتبال کشور می‌شد.
هر دو بازیکن از همان بازی نخست در ترکیب اصلی قرار گرفتند و عملکرد مقبولی هم داشتند. محمد غلامی‌ در همان بازی اول، هم گل زد و هم پاس گل داد و مجید ایوبی هم با بازوبند کاپیتانی، عملکرد مطلوبی در خط دفاعی داشت. اما در ادامه، غلامی ‌نتوانست انتظارات را برآورده کند و رفته‌رفته به نیمکت منتقل شد. تعداد گل‌های غلامی ‌همچنان در عدد 1 باقی مانده!
اما مجید ایوبی همچنان کاپیتان تیم است و به خوبی خط دفاعی تیمش را جمع می‌کند. به خصوص پس از اینکه مسئولیت فنی این تیم به مهدی فروردین سپرده شد، قشقایی از نظم بهتری در تمام نقاط زمین برخوردار شد و خط دفاعی هم عملکرد بهتری از خود نشان داد.
قشقایی در آخرین بازی خود، روز شنبه همین هفته در سیرجان به میدان رفت و با گرفتن یک امتیاز مقابل آرمان‌گهر به شیراز برگشت و حالا برای شکست دادن داماش در بازی روز جمعه حافظیه تمرین می‌کند.
اما در سیرجان دو اتفاق ناخوشایند برای کاپیتان مازندرانی قشقایی افتاد. مجید ایوبی به شکل بی‌سابقه‌ای مورد هجمه و فحاشی هواداران میزبان قرار گرفت و در یکی از برخوردهای فیزیکی، با شکستگی بینی هم مواجه شد: «حالا به کرج آمده‌ام و می‌خواهم ببینم نیاز به عمل دارم یا نه. بینی‌ام کاملاً کبود شده.»
 گفت‌وگوی ما با این بازیکن 39 ساله را در ادامه می‌خوانید.
در سیرجان چه اتفاقی افتاد؟
داور مسابقه داشت بد سوت می‌زد. در یکی از صحنه‌ها مهاجم حریف با استوک گذاشت توی ساق گلر ما و باید داور کارت زرد دوم را به او می‌داد. از آنجا که چند هفته است داوری‌ها به ضرر ماست، من هم اعصابم خرد شد و با داور بحث کردم. بعد از این صحنه بود که تماشاگران ما را مورد لطف خود قرار دارند و حدود بیست دقیقه پایانی به من فحاشی کردند. آقای فروردین هم صبرش سر آمد و حتی تصمیم داشت تیم را از زمین خارج کند. وظیفه داور بود که بازی را در چنین فضایی قطع کند. البته من بچه نیستم و با چنین مسائلی ناآشنا نیستم؛ اما این اولین باری بود که تا این حد فحش خوردم.
بازی چطور بود؟
تیم ما خیلی خوب بازی کرد. کلاً شرایط تیم ما از نظر فنی خیلی خوب است و بچه‌ها با جان و دل بازی می‌کنند. البته یک سری مشکلات داخل تیم هست که باید حل شود؛ به خصوص مسائل مالی. متأسفانه احساس می‌کنم مسئولان به فکر تیم ما نیستند. بعضی از این بچه‌ها تا امروز یک ریال پول نگرفته‌اند، با این حال جانانه کار می‌کنند. خب آنها هم پدر و مادر و زن و بچه دارند، خرج دارند. این‌طوری نمی‌شود تا آخر ادامه داد. حیف است این تیم با این‌همه هوادار از بین برود. تماشاگران فهیم و خونگرمی ‌داریم که پیگیر کار تیم هستند؛ اما واقعاً بچه‌ها در شرایط سختی تمرین می‌کنند. این بچه‌ها تا امروز یک بار مصاحبه نکرده‌اند تا از شرایط تیم گلایه کنند؛ چون تیمشان را دوست دارند، اما مسئولان دارند کم‌لطفی می‌کنند. تیم تازه دو سال است به لیگ یک آمده و نیاز به حمایت دارد. درست است فجر تیم باسابقه و پرطرف‌داری است؛ اما نباید یک‌جانبه فقط از آن تیم حمایت کنند. باید به تیم قشقایی هم که یک تیم خصوصی و پرهوادار است کمک شود. حالا سه بازی دیگر به انتهای نیم‌فصل مانده و باید برویم تا نتایج درخور قشقایی را کسب کنیم.
متولد چه سالی هستی و در کجا؟
1359 در چالوس.
فوتبال را از کجا شروع کردی و در چه تیم‌هایی ادامه دادی؟
از شموشک نوشهر شروع کردم. 5 سال عضو این تیم بودم و از سال 81 به سایپا پیوستم. تا سال 95 عضو این تیم بودم و قهرمان لیگ برتر شدم و در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردم. حدود 360 بازی در لیگ برتر دارم. بعد از سایپا به مس کرمان رفتم و در دو سال گذشته هم با تیم‌های نفت مسجدسلیمان و شاهین بوشهر به لیگ برتر راه یافتم. 
امسال هم وقتی به قشقایی آمدی به صعود به لیگ برتر امید داشتی؟
من به این امید به قشقایی آمدم. اوایل هم شرایط خوب بود؛ اما در ادامه یک مقدار کار سخت شد. پنج شکست متوالی کارمان را سخت کرد و یک سری مسائلی هم بود که نمی‌خواهم بازگو کنم. اما دوست داشتم با این تیم پرطرف‌دار به لیگ برتر برسم. هنوز هم دیر نشده و ناامید نیستم. بازی به بازی فکر می‌کنیم.
در تمام دوران فوتبالت سابقه داشت در پنج بازی متوالی شکست بخوری؟
نه. واقعاً نشده بود و چنین شرایطی را تجربه نکرده بودم.
با شرایطی که در فوتبال شیراز می‌بینی، به نظرت می‌شود به آینده قشقایی امید داشت؟
این تیم پتانسیل بالایی دارد. بازیکنان باکیفیت، چه از نظر فنی و چه اخلاقی، تماشاگران پرشور و پیگیر؛ اما قطعاً اگر به این تیم کمک نکنند، شرایط خیلی سخت می‌شود. حیف است چنین تیمی ‌از دست برود. اگر کمک نکنند، امتیاز استان و امید هواداران از بین می‌رود و دودش به چشم همه خواهد رفت.
به بازی جمعه با داماش می‌رسی؟
احتمالاً عمل بینی را تا انتهای فصل به تعویق می‌اندازم و سعی می‌کنم به بازی داماش برسم. البته اگر مربیان صلاح بدانند.
حرف پایانی؟
باز هم از هواداران می‌خواهم بیایند و کمک کنند تا در این دو بازی خانگی نتیجه بگیریم. شک نکنید که نتیجه هم می‌گیریم. من کاپیتان این تیم هستم و خیلی بازیکنان و هوادارانش را دوست دارم. دوست دارم تیم یکدل باشد و برویم برای شکست دادن داماش، ملوان و سرخ‌پوشان.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی