[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۰
  • دوره جدید

پیروزی قشقایی در روز شکست فجر، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین:  در روزی که قشقایی در شیراز سه امتیاز شیرین به دست آورد، فجر در تهران شکست خورد و با یک پله سقوط مواجه شد.
تیم قشقایی دیروز از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه میزبان داماش گیلان بود و با یک گل زودهنگام به برتری رسید. در این مسابقه مهدی فروردین این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود: مسلم حق‌شناس، پوریا زارع، امیرحسین نادم، محمدجواد عباسی، حسین صادقی، مجید ایوبی، سعید زارع، علی مصلی نژاد، محمدرضا فیروززاده، مرتضی سنجانکی و سهیل نیکنام. در همان ابتدای بازی و در ثانیه بیستم، فرار مرتضی سنجانکی پشت مدافعان باعث شد تا بازیکن داماش مرتکب خطای پنالتی شود. این پنالتی را محمد جواد عباسی ستاره این روزهای قشقایی به گل اول بازی تبدیل کرد.
در دقیقه 5 سعید زارع ‌می‌توانست حساب کار را دو بر صفر کند اما ضربه او از بالای دروازه ایمان صادقی به بیرون رفت. در نیمه اول تیم داماش حتی یک بار هم نتوانست خطری روی دروازه قشقایی ایجاد کند اما محمدرضا فیروززاده در دقیقه 39‌می‌توانست روی یک حرکت تیمی زیبا، گل دوم تیمش را به ثمر برساند که این بار صادقی مانع فروپاشی دروازه میهمان شد. در نهایت نیمه اول بعد از یک دقیقه وقت تلف شده با برتری قشقایی به پایان رسید.
در نیمه دوم رشتی‌ها‌ حملات پراکنده‌ای‌ را روی دروازه قشقایی انجام دادند اما باز هم در خلق موقعیت گل ناکام بودند تا اینکه در دقیقه 67 بالاخره اولین موقعیت جدی این تیم رقم خورد و مدافعان قشقایی به زحمت ضربه سر مهاجم داماش را از روی خط دروازه بیرون کشیدند. این اولین و آخرین موقعیت نماینده گیلان در این مسابقه بود.
در طرف مقابل، محمد غلامی که به جای سعید زارع در دقیقه 60 به میدان آمده بود، دو بار در دقایق 72 و 80 با حرکات خوب خود مدافعان تیم سابقش را وادار به انجام خطا کرد و موقعیت‌های‌خوبی نصیب قشقایی شد که ضربات آزاد پوریا زارع و جواد عباسی با واکنش خوب ایمان صادقی راهی کرنر شد. در نهایت پس از 4دقیقه وقت تلف شده، نیمه دوم هم به پایان رسید و قشقایی با کسب این سه امتیاز، 16 امتیازی شد و به رتبه دوازدهم جدول صعود کرد.
اما دیگر نماینده شیراز یعنی تیم مدعی فجرسپاسی در جدال تیم‌های‌نظامی مغلوب شد. میزبان، تیم تحت‌هدایت امیدرضا روانخواه ستاره سابق فجرسپاسی بود. در حالی که دیدار تیم‌های‌نیرو زمینی تهران و فجرسپاسی شیراز تا دقایق پایانی با تساوی بدون گل دنبال‌می‌شد، در دقیقه 88 عارف رستمی گل پیروزی میزبان را به ثمر رساند تا فجری‌ها‌ دست خالی راهی شیراز شوند. فجر با این شکست 27 امتیازی باقی ماند و با توجه به پیروزی مس رفسنجان در بازی بزرگ هفته مقابل نود ارومیه، یک پله در جدول سقوط کند و در رتبه چهارم بایستد. مس رفسنجان سه بر یک نود ارومیه را شکست داد و به رتبه سوم صعود کرد. نود هم با این شکست صدر جدول را به گل ریحان البرز تقدیم کرد. نماینده کرج که تنها تیم بدون شکست رقابت‌هاست، دیروز در تبریز با یک گل تیم انتهای جدولی شهرداری را شکست داد  و با 30 امتیاز و یک بازی بیشتر نسب به سایر مدعیان، در رتبه نخست قرار گرفت.
در سایر بازی‌ها ‌تیم ملوان در ادامه روند رو به رشد خود با یک گل تیم رایکای بابل را شکست داد و به رتبه پانزدهم جدول صعود کرد، اما هنوز در منطقه سقوط قرار دارد. استقلال خوزستان هم دست به کاری بزرگ زد و تیم خوشه طلایی ساوه را با چهار گل شکست داد. خوشه طلایی که هفته‌ها‌ صدرنشین مسابقات بود، حالا با بحرانی عجیب دست و پنجه نرم ‌می‌کند و به رتبه هشتم سقوط کرده. دیگر تیم بحران‌زده یعنی سپیدرود رشت نیز در زمین خود با نتیجه سه بر یک مغلوب بادران تهران شد. دیدار تیم‌های‌آلومینیوم اراک و مس کرمان با تساوی بدون گل به پایان رسید و سرخپوشان پاکدشت نیز مقابل میهمانش آرمان گهر سیرجان با تساوی یک یک متوقف شد.
هفته هفدهم رقابت‌ها ‌روز پنجشنبه همین هفته برگزار خواهد شد. فجرسپاسی در شیراز میزبان تیم سپیدرود رشت است و قشقایی در انزلی به مصاف ملوان خواهد رفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی