[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

فیلمساز شیرازی در بین استعدادهای برتر دانشگاه اوهایو، روزنامه شیراز نوین

علی زارع قنات نوی در بین ٨فینالیست استعدادهای برتر سال ٢٠١٦ مجله فیلم کوتاه دانشگاه اوهایو معرفی شد.
مجله «THE JOURNAL OF SHORT FILM» که هر ساله به کشف استعدادهای برتر فیلمسازی از سراسر دنیا می‌پردازد، در تازه‌ترین شماره خود این فیلمساز شیرازی را لایق دریافت استعداد برتر سال ٢٠١٦ دانست. علی زارع قنات نوی (متولد ۶بهمن ۱۳۵۹ در شیراز) فیلمنامه نویس، تدوینگر،کارگردان، تهیه کننده و مترجم ایرانی است. وی تاکنون بیش از ١٠فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند را تهیه و کارگردانی کرده است. او یکی از چهره‌های موفق سینمای ایران به‌شمار می‌آید و آثار وی با استقبال فراوان منتقدان، فستیوال‌ها و بنیادهای فرهنگی هنری جهان روبه‌رو شده است. 
انیمیشن کوتاه عروسک چینی بابا از کارهای موفق این فیلمساز است. او از سال ۱۳۷۶ در «رادیو تلویزیون ایران» شروع به فعالیت کرد و فیلمسازی خود را از همان دوران آغاز کرد. وی در مسترکلاس‌های آموزشی مختلفی نیز شرکت نموده که از آن جمله می‌توان به کارگاه فیلمسازی «مدرسه فیلم برلین» اشاره کرد.
این در حالیست که قنات نوی تألیف کتاب «کلید واژه‌های فیلم» و «تاریکخانه عکاسی دیجیتال» در نوبت چاپ دارد. گفتنی است در سال ۲۰۱۴ میلادی جشنواره سالانه فیلم آسیا «IVFA» او را به عنوان ١٠فیلمساز برتر آسیا معرفی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی