[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: لیستی در انتخابات ندارم، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس امام جمعه شیراز با اشاره به در پیش بودن 16 آذر، روز دانشجو، ضمن گرامیداشت این روز، عدالت‌خواهی، آرمان‌خواهی، ضد استکبار و استبداد بودن را از ویژگی‌های جریان‌های دانشجویی دانست و خواستار توجه به این ویژگی‌ها شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 15 آذر شیراز با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو و مصادف بودن این روز با رحلت حضرت معصومه(س)، گفت: دانشجویان از موتورهای حرکت‌های اجتماع محسوب می‌شوند، جوان، با فکر، فعال هستند و این انرژی هرجا وارد شود، موتوری برای حرکت اجتماع است.
امام جمعه شیراز با تأکید براینکه هر کس بخواهد و نخواهد آینده کشور در دست دانشجویان است،‌ ویژگی‌های حرکت دانشجویی را یادآوری کرد و گفت: دانشجو باید عدالت‌خواه، آرمان‌خواه، ضداستکبار و ضداستبداد باشد، دانشجو هر شکلی از استبداد و استکبار و بی‌عدالتی را دید، حق دارد اعتراض کند.
نماینده ولی‌فقیه خاطرنشان کرد: باید قدرت مطالبه‌گری، ‌تصمیم‌سازی برای عزیزان دانشجو در تشکل‌های مختلفی که وجود دارد فراهم شود و ما از این امکان ارزشمند کشور یعنی جمعیت انبوه دانشجویی حُسن استفاده بشود.
آیت‌الله دژکام همچنین با اشاره به قرارداشتن در روز پایانی ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس گفت: بسیاری از امور شهر و استان و کشور به نظر و موضع‌گیری نمایندگان وابسته است، کسی که به مجلس می‌رود اگر دلش به حال مردم بسوزد، نتیجه برای مردم خواهد بود، اگرنه نمی‌شود؛ اینکه بگردیم و شخصیتی پیدا کنیم که دلسوز و خدمتگزار مردم باشد، کار مردم است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه نتیجه انتخاب مردم در انتخابات مجلس مستقیم بر مردم اثرگذار خواهد بود، خاطرنشان کرد: ما از غیب خبر نداریم، برای آنکه موفق به انتخاب شایسته شویم مسلماً باید در درگاه خدای متعال توسل، انابه، توجه و دعا داشته‌باشیم؛ از خدا بخواهید که بهترین را به دلتان بیندازد، این جز با کمک خداوند نمی‌شود به دست آورد.
امام جمعه شیراز تخصص را هم بسیار مهم دانست و گفت: مهم‌ترین کار مجلس قانون‌گذاری است و برای این باید فرد خبره باشد، اگر کسی را به مجلس بفرستیم که خبرگی ندارد، آنجا هم نقش آفرین نخواهد بود؛ باید به دنبال متعهدترین‌های متخصص و متخصص‌ترین‌های متعهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: در ادواری که فارس در مجلس نماینده داشته، چهره‌های تأثیرگذار کم فرستادیم، نه اینکه اصلاً نفرستادیم، حال آنکه فارس ادعا دارد مهد فرهنگ کشور است؛ بنابراین باید کسانی به مجلس بفرستد که استوانه باشند؛ کسی که بتواند به صندلی هیئت رئیسه تکیه بزند؛ به ریاست کمیسیون‌ها منصوب شود. وی با بیان اینکه باید جایگاه فارس را در قانون‌گذاری ارتقاء داد، گفت: چنین شخصیت‌هایی هستند، هر جریانی از جریان‌های فکری و سیاسی، نخبگانشان را برای فارس مد نظر قرار دهند نه اینکه نفرات دوم و سوم خود را برای فارس در نظر بگیرند.
امام جمعه شیراز لزوم مطالبه از مدیران گفت: تصریحاً می‌گویم هیچ لیستی، لیست بنده نیست، نظر در مورد این موضوعات نمی‌دهم و به نظرم امام جمعه هم نباید در این مسائل دخالت کند، مردم باید تصمیم‌ بگیرند و نظر بدهند؛ دیگری نمی‌تواند آن را به دوش بکشد.
نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه تصمیم‌گیرنده برای مجلس مردم هستند، ابراز امیدواری کرد که در این دوره بهترین‌ها توسط مردم انتخاب شده و حرکت کشور به سمت توسعه و پیشرفت و خوبی تسریع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی